Lista ocen Opel Zafira A (233) - Widoczność

Na liście zabraknie 244 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Fitzgerald
Van 1.6 16V 101KM 74kW
Dla kierowcy widocznosc ograniczaja troche boczne, przednie slupki tak, ze trzeba uwazac na pieszych i motocylkisotw aby nie pokryli sie z martwym polem widocznosci gdy dojezdza sie do rond lub przejsc dla pieszych. Nauczylem sie juz automatycznie wychylac glowe by ominac te slupki. Poza miastem nie sprawia to problemu. Dla pasazerow widocznosc super. Wysoko polozone tylne siedzenia w polaczeniu z duzymi prostokatnymi oknami, sprawiaja ze moje...
~feniss
Van 1.8 16V 116KM 85kW
auto co prawda mocno przeszklone (bardzo wysokie szyby boczne) ale przednie słupki to jakaś tragedia!!! odejmują sporo z pola widzenia - można czasem w ostatniej chwili zauważyć pieszego lub rowerzystę z boku; bardzo praktyczne ´zakrzywienie´ lusterka bocznego kierowcy, zmniejszające znacznie ´martwe pole´; za to mnie osobiście odpowiada to że z tyłu szyba oznacza niemal dokładnie krawędź samochodu - po wcześniejszych...
~Grzesiek
Van 1.8 16V 116KM 85kW
No i tu dochodzę do największej wady dla kogoś kto jeździ po mieście. Przednie słupki bardzo ograniczają widoczność zwłaszcza z lewej strony. Pieszych przy przejściach w ogóle nie widać. Wymaga przyzwyczajenia, trzeba wychylać głowę i patrzeć z 1 i 2 strony słupka. Przy parkowaniu już ok (krótka maska i tył kończy się prawie na równo z szyba). Plus za duze lusterka iwysoką pozycje za kierownica(jak ktoś to lubi ja nie wiec dla mnie minus :) )
~Krzysztof Adamski
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
moja uwaga tez dotyczy słupków. trzeba uważać co sięza nimi kryje!!!! przy parkowaniu lusterka boczne nie oddają tego jak rzeczywiście daleko jest tył tzn nie mogę ich ustawić, żeby zobaczyć tylną część - boczną autka muszę się podnieść i zbliżyć w stronę pasażera (mam 176cm) , oraz jak daleko są tylne felgi(aluminki) od chropowatych kantów wysokiego krawężnika!! generalnie ciulowa optyka lusterek bocznych!!!!
~krzys
Van 1.8 16V 116KM 85kW
przednie słupki za duze kilkanascie razy była sytuacja gdzie słupek zasłaniał pieszego idoncego przez przejscia dla pieszych na szczescie hamulce sa super. A i jeszcze jedno wymieniałem lusterka ktos sobie porzyczył nie proponuje zamienników sa owszem tanie ale strasznie przekłamuja (za mocno zblizaja) utrudnia to zmiany pasa i parkowanie poprostu trzeba sie ogladac za siebie
~Piotr
Van 1.8 16V 125KM 92kW
W porównaniu do innych Vanów jest to mały samochód o klasycznych dużych oknach włącznie z tylną klapą. Bryła auta nie ma wystających wyobleń. To wszystko sprawia, że jest doskonała widoczność dookoła i cofanie to przyjemność. Nie brakuje mi nawet czujników cofania, które to są znów nieodzowne w moich innych samochodach.
~Mihalsky
Van 1.8 16V 116KM 85kW
Z przodu przeszkadza mi słupek z lewej strony. Przy skręcaniu w lewo muszę się dobrze rozglądać, aby nie przegapić pieszego wchodzącego na przejście. Do tyłu i na boki jest ok. Auto nie ma systemów pomagających przy parkowaniu, ale ja z tym nigdy nie miałem problemów. Lusterka wsteczne zewnętrzne mogłyby być trochę większe.
~gerth
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Raz mało co skasowałem rowerzystę, pieszy ledwo uszedł - boczny słupek to naprawdę kiepska sprawa, może Opel pomyślałby nad jakimś innym patentem (półprzezroczystym słupkiem)??? Poza tym OK - dziewczyny z metra cięte wszystko widzą też (można wysoko siedzieć, choć w Touranie podobno widziała jeszcze więcej) ;-))
~grzegorz
Van 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
widocznosc super tak ogolnie na trase bdb w miescie przeszkadzaja slupki przednie tzeba uwazac na lukach przejsciach i skrzyzowaiach brdzo kolizyjne boki i tyl jaknajbardziej ok. ocena dobra tylko za wysokie posadowienie kierowcy i duze szyby ninus za slupki.ogolnie poza kilkoma incydentami ze slupkami wrazenie zadowoenia.
Dziennik kosztów dla Opel Zafira A
7,2
10,3
11,2
~Mihail
Van 1.6 16V 101KM 74kW
Ma dość krótki przód, dla tego z przodu widoczność bardzo dobra. Z tyły jest gorzej, ale miałem auto z zamontowana kamerkach poprzedniego właściciela i wtedy żadnych problemów z parkowaniem. Z tylnich siedzeń widoczność bardzo dobra, dzieci zawsze z fotelika oglądali pięknie krajobrazy i byle zachwycone.