Ocena kierowcy - Opel Zafira A

catani@op.pl, 19 lat temu
Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2001
Opel Zafira A 1.8 16V 125KM 92kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Sprzedałem 8 letnią Omegę (290 tys. przebiegu)i przesiadłem się do nowej Zafiry. Mam wrażenie, że przesiadłem się na stare taczki. Wszystko skrzypi, wali, buja na zakrętach i przy silnym wietrze. Ciągle coś się psuje. Pojemność bagażnika wynika z jego objętości ale jak się rozsypią zakupy w bagażniku to przy otwieraniu klapy wszystko masz na butach. Reasumując to zwykła astra ale z dodatkiem marketingu. W rzeczywistości nie oferuje więcej miejsca od przeciętnego kombi
całkiem elastyczny ale to dzięki ciasnemu zestopniowaniu skrzyni biegów
Za ciasno zestopniowana, przydałby się 6 bieg bo powyżej 130 bardzo głośno, skrzynia haczy,
za twardy, skacze na nierównościach dopiero w 7 osób dobrze się prowadzi
Tragedia, przedni słupek zasłania pół zakrętu
podłokietnik przeszkadza w zmianie biegów, materiały marnej jakości, ciągle się urywają przełączniki sterowania radiem przy kierownicy, panel od radia też już się zepsuł
szybko się nagrzewa i szybko chłodzi, pokrętła skrzypią
siedzi się jak na taborecie, absolutny brak trzymania bocznego, nie można ustawić odpowiednio podgłówka, pólka pod siedzeniem kierowcy cięzko się otwiera, aby ustawić fotel trzeba otworzyć drzwi bo inaczej nie mieści się ręka
Tragedia, trzęsie skrzypią plastiki fotele, tylne siedzenie
trasa 9 gazu, miasto 11 gazu. Łożysko przedniego koła 500 zł !!!
Niska jakość niska cena. Proponuję kupić dwa lata starszą omegę i nie tykać dziadostkiej zafiry
Po 40tys. łożysko przedniego koła (500zł), zepsuty panel radia, zepsute sterowanie radiem w kierownicy, ciągle psująca się tylna wycieraczka, firmowe dywaniki zawadzają się o pedały, rozczelniła się pompa serwa i zgubiłem wspomaganie hamulców i kierownicy, ciągle odpada osłona silnika, cięzko zamykająca się tylna klapa
Łożysko przedniego koła, pompa wspomagania
Dziennik kosztów dla Opel Zafira A 1.8 16V 125KM 92kW
9,5