Lista ocen Peugeot 107 (55) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Domi
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
Nie ukrywam że kupując samochód jednym z ważniejszych punktów były koszty. Jeśli chodzi o spalanie to sprawa wygląda tak: Przy bardzo spokojnej jezdzie (do 2500 obrotów) w trybie mieszanym ok 4,7 litra (mnie sie to nie udało ale żona tak twierdzi :)) W cyklu mieszanym przy normalnej jezdzie ok 5,3 litra (jak widać różnica niewielka), no i na trasie do 100 /h ok 5,0 a przy 150 na autostradzie nawet do 6 l/100km - jak widać na trasie nie...
~Damiano
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
Części bajecznie tanie. Za sprzęgło zapłaciłem 250zł (komplet docisk, łożysko, tarcza). Wymieniałem sam wiec robocizna odpadła. Samochód się nie psuje, a w razie czego części bardzo tanie! Spala około 5,5L cykl mieszany (miasto-trasa). Dojeżdżam nim co dziennie do pracy i w tej roli auto sprawdza się super. Auto szczególnie docenia się w mieście. Tam gdzie inni muszą parkować równolegle ja mogę zaparkować prostopadle ;P
~piotrowski@poczta.onet.pl
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
Napraw jeszcze (odpukac) nie bylo, przeglady standardowo. Ani bardzo niskie ani zastraszajaco wysokie.Zuzycie paliwa w miescie waha sie miedzy 6-7 litrow (skrzynia zautomatyzowana). Natomiast musze powiedziec ze trasa krakow-solina-krakow w 4 osoby+pelny bagaznik, bocznymi drogami, bez zbytniego oszczedzania: 5,3 litra. Wiec mysle ze jak chodzi o trase to lepiej niz przyzwoicie.
~wiiz
Hatchback 3d 1.0 12V 68KM 50kW
Niskie zużycie paliwa. Auto jest proste, wręcz prymitywne i mało co może się tam zepsuć. Jak już dochodzi do naprawy to nie ma problemu z częściami bo ten sam samochód to również Citroen C1 i Toyota Aygo. Absolutny wzór jeśli chodzi o ekonomiczność eksploatacji.
~peugeot 107, 2006, p. 1,0
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
Co do napraw to nie wiem, bo auto ma już 4 lata z czego w moich rękach jest od ponad roku i narazie (odpukac) ani razu nie było w warsztacie.Zużycie paliwa przy automatycznej skrzyni ok. 5,5 l. w zimę i ok 4,5 w pozostałe pory roku. Przegląd kosztował mnie ostatnio 120 zł.
~AS
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
Na trasie nie jest żadnym problemem zejśc poniżej 5 l. Ostatnio pokonałem trasę 1000 km z przciętnym spalaniem na poziomie 4,4l. W mieści ok. 5,6-5,8, ale samochód zachęca do tego, zeby go kręcić do wysokich obrotów.
~AS
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
Koszty przeglądów do wytrzymania. Spalanie maksymalne jakie miałem (przy ostrej jeździe po mieście) 5,8. Średnio przy mieszanej jeździe ok. 5,2. Minimalne na trasie przy spokojnej, ale nie bardzo wolnej jeździe 4,2
~Damiano
Hatchback 5d Facelifting 1.0 12V 68KM 50kW
Części taniocha. Do tego prostota tego samochodu jest przebajeczna. Jak ktoś choć trochę kojarzy mechanikę to 90% rzeczy myślę, że sobie sam naprawi. Aczkolwiek jeszcze nic się nie zepsuło.
~Cezh
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
kupiłem auto specjalnie ze względu na zużycie paliwa, nie jestem zachwycony, średnio pali 5.5, najniżej udało się zejść do 4.6. auto jeździ przeważnie autostradą z prędkością około 110 km/h.

Usterki Peugeot 107

Peugeot 107 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Radek
Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW
Tu rewelacja , w miescie przy mojej jezdzie a jezdze dynamicznie srednie spalanie ok , 5,3L na trasie przy spokojnej jezdzie 90-100 ok 4L. Za nieco ponad 120zł zalewany cały bak paliwa 30L :)