Ocena kierowcy - Peugeot 2008 I SUV Facelifting

asok, 5 lat temu
Silnik 1.2 PureTech 110KM 81kW
Rok produkcji 2017
Peugeot 2008 I SUV Facelifting 1.2 PureTech 110KM 81kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Integracja z AndroidAuto
Najpierw sakramentalne "mam już przejechane 10 tys. km to mogę się wypowiedzieć'. Samochód bardzo fajny, wygląd w środku jak i na zewnątrz cieszy oko. Duży plus za mocny i ekonomiczny silnik. Duży bagażnik. Hamulec ręczny nieco dziwny aczkolwiek można się do niego przyzwyczaić, a nawet polubić. Infotainment trochę powolny, ale na szczęście integracja z AndroidAuto bez zarzutu. Próbowałem rozpocząć rozmowę wybieraniem głosowym, niestety komputer nigdy nie potrafił mnie zrozumieć. Samochód zdecydowanie ma kilka mankamentów. Przede wszystkim długa lista niepraktycznych elementów wnętrza: - tylna sofa jest twarda niczym posłanie fakira. Przy dłuższej podróży, ciężsi pasażerowie mogą odczuwać dyskomfort. - sterowanie podgrzewania foteli znajduje się, uwaga, pod samym fotelem. Kierowca lub pasażer muszę sięgnąć "pod spód" na wysokość swojego kolana i poruszyć rolką. Oczywiście oznacza to, że a) kierowca musi wyczuć na jaki poziom z trzech ustawił podgrzewanie, bo nie jest w stanie w czasie jazdy sprawdzić poziomu ustawienia podgrzewania. b) kiedy pasażer wysiądzie z samochodu i kierowca kontynuuje jazdę nie ma możliwości wyłączenia ogrzewania fotela pasażera. Normalnym rozwiązaniem byłoby umieszczenia kontrolki podgrzewania foteli gdzieś koło wajchy do zmiany biegów, cóż nie w tym samochodzie. - jeśli już mowa o kontrolkach. Na kierownicy znajdują się 2 rolki do zmiany stacji radiowych i głośności. Niestety pracują one z pewną inercją i nie mogę się oprzeć wrażeniu, że o wiele wygodniej byłoby mieć tam przyciski zamiast rolki. Rozumiecie, wcisnę przycisk 2 razy i wiem co się stanie. Z rolką muszę dostawać siłę aby przesunąć ją o 2 stopnie, a nie przypadkiem o 3 - kontrolka do rozsuwania zasłony szklanego dachu znajduje się pod podłokietnikiem, więc jeśli chcesz się do niej dostać musisz najpierw podnieść podłokietnik (!?) - miejsce na kubki znajdują w "jamie" pod ścianką przed wajchą zmiany biegów. Oczywiście na tej samej ściance na której jest port usb i gniazdo 12V. Co dodatkowo utrudnia używania uchwytów do kubków. Nie ma mowy o łatwym wkładaniu i wyjmowanie kubka, tak jak u konkurencji u której uchwyty na kubki znajdują w łatwo dostępnym miejscu przy hamulcu ręcznym. - kubełkowe fotele za ciasne, nie wiem czy wszystkie takie powinny być, ale jeśli jesteś szerszą osobą miej to na uwadze - jeśli ktoś nie jest fanem systemu Start&Stop może go wyłączyć ale jedynie do wyłączenia silnika. Po każdym przekręceniu kluczyka trzeba wyłączyć ten system ponownie.
Ekonomiczny ale jednocześnie z odpowiednią mocą.
Czasem przy niższych temporaturach potrafi trochę "szarpnąć"
Kierownica mogłaby dawać więcej informacji zwrotnej.
Czasem przednie słupki potrafią ograniczyć widoczność. Jeśli chodzi o tył to samochód jest na tyle mały że parkowanie w mieście nie nastręcza problemów.
Do 120 km/h samochód bardzo cichy. Później już jest niestety gorzej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 PureTech 110KM 81kW [l/100km]

7,3