Ocena kierowcy - Peugeot 2008 I SUV

Gosia, 8 lat temu
Silnik 1.2 PureTech 82KM 60kW
Rok produkcji 2015
Peugeot 2008 I SUV 1.2 PureTech 82KM 60kW 2014-2016 - Oceń swoje auto
Przyjemne auto spełniające moje oczekiwania co do funkcjonalności w codziennej eksploatacji.
Pomimo obaw przy kupnie, to stwierdzam, że jest dość dynamiczny. Mile jestem zaskoczona poruszając się po mieście, ale i daje radę w trasie.
Przeciętnie - to słaby punkt samochodu - skrzynia mogła być bardziej precyzyjna. Krótko - jak to we francuzach. Długie przełożenia dla mnie na plus.
Mała kierownica i wysoko umieszczone zegary to rzecz do przyzwyczajenia (ja to polubiłam). Plus małej kierownicy - precyzyjny układ prowadzenia.
Wysoko się siedzi więc widoczność dobra we wszystkich kierunkach, ale...warto mieć system czujników parkowania.
Nic do krytyki. Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze.
Klima dwustrefowa - wydajna zarówno w upalne jak i w mroźne dni. Jedna z lepszych jaką miałam.
Moja rodzina jest niewielka - trzyosobowa i samochód nam w pełni odpowiada, gdyż nie jesteśmy wysokimi osobami.
Jest cicho. Szum wiatru słyszy się przy dużych prędkościach. Silnik pracuje jak na trzycylindrowca bardzo kulturalnie i cicho.
Auto jak na swoją masę i wielkość jest bardzo oszczędne w spalaniu - ok. 6 l w trasie, poniżej 5 w mieście.
Jakość - super, ale cena...to inna bajka.
Na razie nic.
Nic i oby tak dalej - ale w sumie jest to nowe auto.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 PureTech 82KM 60kW [l/100km]

5,8