Ocena kierowcy - Peugeot 2008 I SUV

greg, 9 lat temu
Silnik 1.6 VTi 120KM 88kW
Rok produkcji 2013
Peugeot 2008 I SUV 1.6 VTi 120KM 88kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Ogólnie bardzo dobrze, szczególnie jeśli chodzi o przyjemność z jazdy, widoczność, spalanie, klimę, wygodę.
Pracuje bardzo dobrze, jest elastyczny, ładnie pracuje i cicho przy prędkości do 130 km/h. Przy wyższych prędkościach bardzo głośno
fajne przełożenia, piąteczka spokojnie daje radę już od 65 km/h, biegi wchodzą super . Szkoda tylko, ze nie ma szóstki.
Na niewielkich trasach, miasto poza miastem do 100-120 km/h rewelacja. Zwrotny, bardzo lekko działa kierownica, każdy moze sobie z nim świetnie dać radę. Ale powyżej 120 km/h już podatny na nawet niewielki podmuchy, trzeba być skoncentrowanym, gdyż bardzo szybko auto moze zjechać w bok (myślę, że to wina zbyt lekko działającej kierownicy). Osobiście wręcz obawiam siejechać nim autostradą powyżej 140 km/h, gdyż bardzo często odczuwam bujanie samochodem i nagłe gibnięcia
Bardzo dobra. Widać dobrze, nic nie przeszkadza.
brakuje mi podłokietnika, poza tym wszystko pod ręką, przyciski na kierownicy daja sie spokojnie opanować, działają super
Działa wszystko bardzo dobrze. Początkowo złościło mnie to, że na tylną kanapę nie ma kratek z nawiewem, ale automatyczna klima rozprowadza wszystko bardzo sprawnie po całej kabinie
z przodu super. Z tyłu mogloby być nieco więcej miejsca. Denerwuje mnie próg w podłodze pomiędzy pierwszym a drugim rzędem siedzeń, ale w tej klasie wszystkie auta tak mają. Jadąc 7 godzin jako kierowca było mi bardzo wygodnie i przyjemnie. Szczególnie super wyprofilowane są fotele przednie.
Jak już wspomniałem do 130 km/h jest ok. Powyżej robi się głośno nie tylko od silnika, ale też słychać bardzo wiatr.
Póki co tylko paliwo lać i jeździć.
brakuje mi tu szóstego biegu, podłokietnika, przy wyższych prędkościach jest za głośno i buja autem - to wg mnie mankamenty. Nie są jakieś poważne, dlatego sądzę, że w tej cenie jest to bardzo przyzwoite auto.
Zostałem zaproszony przez serwis na wymianę jakichś śrub w zawieszeniu- ale jest to bezpłatne w ramach akcji. Nic ponad to
na razie brak. I niech tak zostanie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 VTi 120KM 88kW [l/100km]

6,6