Ocena kierowcy - Peugeot 206 Hatchback

Daga, 7 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 2000
Peugeot 206 Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1998-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Zrywny i nie dużo pali.
Inne
Zawieszenie
Miałam ten samochód przez pół roku. Tak krótko bo brakło już pieniędzy i nerwów do niego. Miał jeden problem - gasł, przygasał i przez 4 miesiące 10 mechaników, kilku elektroników nie doszło co mu dolega. Błędów oczywiście brak, więc szukanie na trochę na ślepo. Ilość czujników różnej maści wręcz zadziwiająca jak na taki stary samochód - o tym się przekonałam przy szukaniu przyczyny problemu i kupieniu ich 10, zostało jeszcze następnych co najmniej drugie tyle do kupienia. Pomyśli ktoś, że to to typowe narzekanie , bo kupiłam szrota. Wystarczy wejść na forum 206 i widać ile jest podobnych jaj z tym modelem samochodu, oczywiście w większości przypadków samochody nienaprawione, "ten typ tak ma". Ja rozumiem, że samochód się psuje, ale żeby nie dało się go naprawić?! Mój był jeszcze ten z mniejszą dawką elektroniki (bezMUX). Co do instalacji LPG - ciężko przyjmuje. Musi być porządna instalacja i założona przez fachowca. Spalanie 7-8 l w jeździe mieszanej to akurat plus samochodu. Plusem jest też ładny nowoczesny wygląd wewnątrz i na zewnątrz. Samochód prowadzi się fajnie, komfortowo, ale zawieszenie długo nie wytrzymuje. Ja wróciłam do starej sprawdzonej marki i nigdy więcej żadnego francuza.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

7,8