Ocena kierowcy - Peugeot 206 Hatchback

LinekPark, 6 lat temu
Silnik 2.0 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2003
Peugeot 206 Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Niech rekomendacją będzie, że trzymam się rodziny HDIków i w swym 2 własnym aucie mam 1.6tdci 90, czyli też konstrukcję PSA.
Karoseria : Ruda na progu, niedomykająca się maska.
Inne : Wydech przerdzewiał.
Zawieszenie : Kilka spraw w nim było, ale tanie i łatwe do usunięcia.
Są wady, ale nie są one dyskwalifikujące. Wnętrze ciasne z niedoróbkami w ergonomii, ale za to dobrze wykonane i bogato wyposażone. Nie jest to wzór trwałości, ale nie ma też co narzekać. Ze swej strony mogę polecić!
Trwały i dość szybki. Zrobiłem nim ponad 30 tys. km gł. szkoła i "w koło komina", dostałem przy zakupie potwierdzenie zmiany rozrządu przy 196tys. km i nic z nim nie robiłem, nic się nie działo. Oleju nie łykał.
Długie skoki lewarka, konieczność wbicia biegu do końca irytowały, za to przełożenia były dość dobrze dobrane do mocy i wielkości auta. Jedynie 1 trochę krótka.
Całkiem dobrze trzymał się drogi, a także mało przechylał, lecz obecnym C-Maxem jeździ się jednak o klasę lepiej, mimo, iż to kompaktowy van. Wymiany tylko eksploatacyjne, nie zaskoczył swą awaryjnością.
Trochę szerokie słupki przód i tył, zwłaszcza dół przednich z racji lusterek, to potrafi przeszkadzać. Lusterka dość spore, zupełnie wystarczające. Po skosie w tył też źle nie jest, bo zagłówki z racji swej budowy nie zasłaniają widoku(u mnie "chowały" się w oparciu kanapy).
Troszkę nisko i niezbyt czytelnie klima, ale radio już umieszczone świetnie. Sterowanie szybami i lusterkami trochę staromodnie na środku, ale da się to bezwzrokowo obsługiwać w trakcie jazdy. Daję + za pilota radia przy kierownicy.
Szybko się nagrzewa i chłodzi, ale przez szklany dach potrafi się nieźle nagrzać(miałem Rolanda Garrosa). Klima naprawdę wydajna, ale max nie będzie. Musiałem spawać wąż od klimy i wymieniać jej chłodnicę.
Ciasno z tyłu. Gdy jako kierowca pojedzie ktoś ponad 1,85m, to z tyłu tylko dzieci usiądą. Dość wąski, z "masywnym" znajomym, którego często podwoziłem stukanie się łokciami jest nie do uniknięcia. 5 to ciasnota. Za to bagażnik bardziej pakowny, niż by się mogło wydawać.
Jest ok. Nie słychać szumu przy typowej jeździe na trasie z przepisową prędkością. Kultura pracy bardzo dobra, lepsza od TDIków traktorowych. Nie wiem, ile czasu był w nim wydech, ale końcówkę zmuszony byłem wymienić.
Tanio i dobrze. Nic nie kosztuje fortuny. Praktycznie wszystko da się tanio i dość szybko naprawić. Nie ma na co narzekać. Są wady, ale nie dyskwalifikujące, nawet poważne części nie są zbytnio drogie.
Auto ma materiały godne swej ceny, a wyposażenie bajka. Kupiłem za 7 tysi Rolanda Garrosa z wielgachnym wyposażeniem: full elektryka, szklany dach, skóra, wszystko w kolorze. Poszedł po 2 latach za 2/3 ceny przeze mnie płaconej.
Mało i łatwe do usunięcia. Dobry dostęp do żarówek w każdej lampie, nie przepalały się one, wymieniłem tylko mijania przód prawy i z tyłu lewy stop przez 2 lata jazdy.
Ruda niestety szamała sobie próg. Na razie powierzchniowo, ale 2 zimy daję mu do powstania dziur powodujących wspawanie nowego elementu. Do tego maska mi się nie domykała, a po regulacjach problem wracał, choć na usprawiedliwienie dodam, że wiedziałem, iż auto z przodu miało przygody i przyjechało kilka lat wcześniej jako takie do roboty.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 90KM 66kW [l/100km]

5,8