Lista ocen Peugeot 206 (542) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 858 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kumo@wp.pl
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Z wentylacja jest troche klopot w przypadku gdy autem jedzie wiecej osob. W zimie przy -25 i 4 osobach na pokladzie, aby utrzymac szybe przednia w stanie niezamarznietym, wentylator pracowal z pelna moca (max. temperatura i max. obroty). Przy zmniejszeniu jednego badz drugiego szyba od srodka zaczynala zachodzic lodem. Oczywiscie szyby z tylu pzez cala droge pozostaly zamarzniete. Bardzo glosny wiatrak, przy predkosci 1 (skala od 1 do 4)...
~mieszczuch
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
To najwieksza wada peżocika. Nie wiem, byćmoze trafił mi sie jakis felerny model(nie mam klimy), ale nie jest dobrze. Ogrzewanie OK-szybko i sprawnie. Za to wentylacji praktyczne nie ma , pierwsze dwa poziomy natezenia prawie nie działaja. W lecie trzeba uchylać okna.Ale najgorzej jest jesienią-nie moge poradzić sobie z zaparowanymi szybami. I nic nie pomaga,nawet czesta wymiana filtra p.pylkowego. Ewentualnym poszukujacym radziłbym gruntownie...
~kl_k2
Hatchback 1.1 i 60KM 44kW
W miarę szybko się nagrzewa, ale panel klimatyzacji (klimatyzacja automatyczna) potrafi być kapryśny, szczególnie zimą (nawiew ustawiony na maksymalną moc, z nawiewów powietrze leci bardzo delikatnie). Klimatyzacja przez większość lata spełniała swoją rolę, ale niestety przez nieszczelność w układzie wkrótce po nabiciu klimatyzacji z nawiewów wydobywało sie gorące powietrze. Po krótkim czasie problem o dziwo rozwiązał się sam i z nawiewów...
~użytkownik
Hatchback 5d + 1.4 HDi 70KM 51kW
Nie posiadam klimy. W zimę dość szybko się robi ciepło (w niektórych benzyniakach wolniej), dmuchawa urywa głowę i na najwyższym biegu trochę hałasuje, ale spełnia swoje zadanie tak, jak powinna. Przy upałach powyżej 30 stopni dmuchawa zimnego powietrza (bez klimy) jest wystarczająca jadąc w długich spodniach i koszuli. Jednak mimo wszystko polecam samochody z układem chłodzącym powietrze, jest to niewątpliwie większy komfort.
~KANIUS (peugeot206xs@tlen.pl)
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Filtr przeciwpyłkowy dobrze wyłapuje smrody i świństwa z ulicy. Nawet niezłe ogrzewanie, ale zanim się rozgrzeje to trochę czasu musi upłynąć. Porównywalnie do starego Hyundaya Pony mojej teściowej to Korea jest lepsza. Szyby parują dość mocno ( piszę o Peugeocie ) z 4 osobami na pokładzie. Nie wiem jak z klimatyzacją doświadczenia bo nie miałem. Może to i dobrze bo o jeden element mniej do psucia.
~jakub_jerzy_jaglarz
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Dość szybko działa klimatyzacja, samo podgrzewanie powietrza troszkę dłużej, ale wiadomo - diesel trochę się musi rozgrzać. Minusem jest to, że już przy -9 stopniowym mrozie zaczęło obladzać szyby od wewnątrz (choć to już przypuszczam kwestie uszczelek bardziej niż samej klasy pojazdu). Poziom II i III nawiewu bardzo efektywne, przy czwartym nie da rady słyszeć własnych myśli.
~Michał
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Trochę czasu trzeba dać dmuchawie żeby poradziła sobie z odparowaniem szyb, ale radzi sobie. Z racji niewielkich rozmiarów wnętrze szybko się nagrzewa. Klimatyzacja przestaje być latem efektywna przy czterech osobach na pokładzie. Auto jest szczelne i wilgoci nigdy w nim nie miałem (stoi pod chmurką) choć czasami wieje mi przez... głośniki w drzwiach przednich
~magniuto@wp.pl
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Dobrze grzeje, ale przednia szyba w zimie wolno odmarza - nic dziwnego, taka tafla! Chłodzi kiepsko, niestety - jak się nie ma klimy, to lepiej w ogóle nie korzystać z nawiewu, tylko otworzyć przednią szybe lewą (polecam owiewki) i na krzyż, prawą tylną uchylić - wtedy jest nieźle. Ale tylko nieźle - na dłuższych trasach w upale bez klimy komfort podróży jest dyskusyjny.
~Bogu48
Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW
Mimo że ten diesel lubi się długo rozgrzewać (żeliwny blok), w zimie po kilku minutach turlania się w mieście robi się ciepło i przyjemnie. W lecie zaś samochód może służyć za przyzwoitą lodówkę. Załączenie klimatyzacji wywołuje ciekawy efekt napełniania się kompresora, po czym wciągu 1-2 minut w środku jest chłodno. Tutaj kompletnie nie mam na co narzekać.
~MM
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
ogrzewanie po prostu nie działa, po 2 godz. jazdy w samochodzie nadal było zimno nawet gdy byliśmy ubrani w zimowe kurteczki, przy włączonym ogrzewaniu na stopy jedna stopa jest poparzona a druga zamrożona, klimatyzacja działa dosyć słabo, ale nie mieliśmy jeszcze zbyt dużo okazji do spr. bez włączonej klimy szyby zawsze zaparowane!!!