Lista ocen Peugeot 207 (149) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 142 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Asiek
Hatchback 5d 1.4 16V 88KM 65kW
Nie mam klimy i żałuję. Wcześniej jeździłam accentem i nie ma porównania. Hyundai nagrzewał się w moment. Tutaj trzeba poczekać. W końcu mamy zimę i mogłam się przekonać na własnej skórze jak niepraktycznie ułożone są wycieraczki. Nawiew na przednią szybę znajduje się wyżej niż wycieraczki. Nie ogrzewają się i są oblodzone. Może to normalne, nie wiem, ale w accencie nie było takiego problemu.
~bieluu@interia.pl
Hatchback 5d 1.4 HDi 68KM 50kW
Jest ok, nie ma problemu z zaparowanymi szybami zimą, długo łapie ciepło, trochę potrwa, zanim silnik się zagrzeje, dlatego polecam pocierpieć, zagrzać silnik i po paru przejechanym km włączyć ciepłe powietrze. Jeśli chodzi o działanie klimatyzacji to w tym modelu jest mało wydajna. Nawet na najwyższych obrotach, co wiąże się ze spadkami mocy tego \"mocnego\" silnika.
~mariokol
Hatchback 5d 1.4 16V 88KM 65kW
Climatronic działa bez zarzutu. Nie ma problemów z parowaniem szyb. Wydajna nawet na najgorętsze dni. W zimie silnik bardzo szybko się nagrzewa. Już po przejechaniu 1,5km (ok. 2 min) czuć ciepłe powietrze. Jak nadmieniłem wcześniej brakuje przycisku "mono", aby można było zmieniać temperaturę jednym pokrętłem
~spokojny
Hatchback 5d 1.4 16V 88KM 65kW
dramat jeśli mówimy o bocznych szybach przednich, musi być wentylatot ustawiony na 3 i wyłącznie ogrzewanie szyby, w zimie długo się nagrzewa, przy mrozach już ok. 15 stopni bardzo słabo grzeje, należy przełączyć na obieg wewnętrzny i lekko uchylić szyby boczne aby nie parowały , wymiana filtru wewnętrznego nic nie daje
~Freedomski
Hatchback 5d 1.4 16V 88KM 65kW
Nie chcałem klimy, więc trochę trwa odparowywanie, ale znośnie.Wentylator skuteczny,o braku nawiewu pośredniego już wspomniałem.Zimy nie było ,więc nie mogę ocenić wydajności i skutecznościoraz czasu nagrzewania.Czy ktoś widział cenę oryginalnego filterka powietrza do kabiny?Ścina z nóg ,jak mamrot w Wilkowyjach
~piogra
Hatchback 5d 1.4 HDi 68KM 50kW
W zimie dość słabo grzeje ale dzięki nagrzewnicy tragedii nie ma. Po przejechaniu 5 km robi się przyjemnie. W lecie klima działa w zupełności wystarczająca. Minusem jest brak osobnych nawiewów na tylne fotele. Nie zawsze każdemu można dogodzić przy dużych upałach, z przodu zimno z tył gorąco.
~dj honda
Hatchback 5d 1.4 75KM 55kW
daje 4 zima jest ok szybko odparowuje tzn przednia szyba i boczne w pierwszym rzedzie sa zawsze odparowane a dwie tylnie najszczesniej zaparowane, o tylnej szybie nie pisze bo jest podgrzewana wiec wiadomo o co chodzi, latem klima mi wystarczy wlaczam wiatrak na 2 pioziom i daje rade jak na polskie lato :]
~paweł67
Hatchback 5d 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
Silnik nagrzewa się troche za długo.Klimatyzacja (manualna działa poprawnie.Niestety nie jeżdziłem zimą,ale biorąc pod uwagę czas nagrzewania się silnika pierwsze kilometry zimą nie będą zbyt przyjemne (polecam dokupienie ogrzewanych przednich siedzeń-nie są drogi i mają 3 poziomy grzania)
~UZYTKOWNIK
Hatchback 5d 1.4 16V 88KM 65kW
Szybkie nagrzewanie zimą. Wydajna klimatyzacja automatyczna dwustrefowa,ale z jednym duzym felerem: nie da sie równoczesnie ustawic tremperatury dla kierowcy i pasazera, są dwa pokretła i trzeba nimi sterowac oddzielnie. Troche to dziwne, niemniej sama klima bardzo wydajna.
Dziennik kosztów dla Peugeot 207
5,6
~Paweł
Hatchback 5d 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
Auto ma klimatyzację manualną.Klimatyzacja wydajna,ogrzewanie też (jak na diesla to auto szybko się nagrzewa).Automatyczna klima byłaby jednak lepszym rozwiązaniem.Ja pożałowałem paru groszy,ale i tak daję tu oceną maxa,bo to nie wina firmy,że nie dokupiłem opcji.