Ocena kierowcy - Peugeot 208 I Hatchback 5d Facelifting

Sebastia, 5 lat temu
Silnik 1.2 PureTech 82KM 60kW
Rok produkcji 2016
Peugeot 208 I Hatchback 5d Facelifting 1.2 PureTech 82KM 60kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : zrywny i ekonomiczny
Po przejechaniu ponad 38 tys km wymieniłem jedynie żarówkę z przedniej lampy. Autem jeździ się bardzo dobrze, siedząc za kierownicą ma się wrażenie, że w rzeczywistości prowadzi się zdecydowanie większy samochód. Komfort jazdy według mnie jest na naprawdę wysokim poziomie, siedzenia są wygodne wszystko co potrzebne jest pod ręką także nie musimy dekoncentrować się niepotrzebnym szukaniem przycisków guzików itp... Samochód wystarczający dla rodziny 2 + 2 - wiadomo nie jest to VAN, ale dzieci na tylnej kanapie zmieszczą się bez żadnego problemy ( nawet jeśli kierowca jest wysoki i ustawi fotel pod siebie ). Samochód mimo niewielkiego silnika radzi sobie bardzo dobrze ( przy załadowanym aucie z 4 osobami już tak dobrze nie jest, ale zazwyczaj jeżdżę sam ), konstrukcja silnika jest prosta więc mam nadzieję , że ewentualne usterki nie obciążą domowego budżetu. Składki za ubezpieczenie również nie należą do wysokich - kompletne ubezpieczenie z rozbudowanym AC to koszt sporo poniżej 2 tys zł za nowe auto. Gdybym miał decydować się ponownie to bez zastanowienia kupił bym ten samochód jeszcze raz ( może z mocniejszym silnikiem ) ponieważ w cenie zakupu nowego ( niecałe 43 tys zł z wyprzedaży rocznika ) u konkurencji dostaję golasy z litrowymi silnikami pod maską. Samochód jest typowym mieszczuchem więc nie polecam go tym którzy często jeżdżą autostradami czy ekspresówkami - oczywiści auto da sobie radę, ale spalanie wtedy będzie na poziomie 2 litrowego motoru ( a to mija się z celem )
Jeżdżąc w pojedynkę auto zbiera się bardzo ładnie, nie łapie zadyszki i moc jest dostępna w pełnym zakresie obrotów. Konstrukcja jest prosta przez co nie powinna być kosztowna przy ewentualnych naprawach.
Tu mogło by być lepiej - to jest według mnie najsłabszy punkt tego samochodu, uskok lewarka jest bardzo długi przez co wydaje się być niezbyt precyzyjny.Oczywiście można się do tego przyzwyczaić, ale wcześniejsze auta które miałem posiadały bardziej precyzyjną skrzynię.
Auto dobrze wybiera i tłumi nierówności, trochę słychać tylną belkę, ale wynika to z konstrukcji zawieszenia a nie z jakiejś awarii czy zepsucia. Do tej pory zawieszenie nie było naprawiane i nie zanosi się na to żeby musiało być.
Auto nie jest garażowane, niezależnie od warunków atmosferycznych stoi pod chmurą a mimo to nie ma żadnych oznak korozji czy zmatowienia lakieru ( a nie raz po weekendzie stania pod blokiem jest całe zafajdane przez ptaki i gołębie... )
Auto jest małe więc z widocznością nie ma problemów, jedyne co to może trochę przeszkadzać dość szeroki przedni słupek.
Wszystko na swoim miejscu, umiejscowienie guzików przycisków itp dobrze przemyślane. Wysoki kierowca bez problemu dobierze wygodną pozycję za kierownicą.
Auto bardzo szybko się nagrzewa, dosłownie po kilkuset metrach wskazówka pokazująca temperaturę zaczyna się podnosić. W lato klima jest wydajna, ale po jej włączeniu widać spadek mocy auta.
Dla małej rodziny lub singla auto będzie idealne - jak na tak mały gabaryt oferuje mnóstwo miejsca w środku. Bez problemu zmieści nawet 4 dorosłe osoby. Bagażnik wystarczający, do tej pory nie był mi potrzebny większy.
Silnik jest 3 cylindrowy więc mamy wrażenie jakby pod maską pracował mniej kulturalny diesel. Przy wyższych prędkościach robi się już głośniej, ale dla mnie nie jest to drażniący dźwięk - raczej mi to nie przeszkadza.
Niezbyt wysokie ubezpieczenie, niskie spalanie oraz niewielki koszt serwisowania.
W tej lub podobnej cenie ciężko u konkurencji o auto z chociażby połową tego wyposażenia. Ja swój egzemplarz kupiłem w 2017 a rok produkcji to 2016 ( auto było bez przebiegu ) i zapłaciłem niecałe 43 tys zł.
Brak - i oby tak zostało
Brak - i oby tak zostało