Ocena kierowcy - Peugeot 208 I Hatchback 5d

Msz, 8 lat temu
Silnik 1.4 VTI 95KM 70kW
Rok produkcji 2012
Peugeot 208 I Hatchback 5d 1.4 VTI 95KM 70kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Bardzo udany samochód. Mam przyjemność nim jeździć od 3 lat i spisuje się świetnie. Brak dużych awarii, jedynie w ramach akcji serwisowej wymiana termostatu cieczy chłodzącej. Osobiście jestem miło rozczarowany francuską motoryzacją. W czasie poszukiwania nowego auta miałem parę innych typów ale "lewek" przekonał mnie do siebie designem (na zewnątrz i wewnątrz - mała kierownica jest wspaniała!) oraz po części stosunkiem ceny do wyposażenia.
Moc wystarczająca do masy samochodu, elastyczność jak i przyśpieszenie do 100 km/h dobre. Kultura pracy silnika wyśmienita i średnie spalanie niskie.
Skrzynia niestety tylko 5. biegowa ale po pewnym czasie da się z tym żyć. Precyzja skrzyni jest według mnie wystarczająca.
Samochód świetnie się prowadzi w zakrętach jak i w ostrych manewrach. Precyzję układu kierowniczego zwiększa mała kierownica.
Generalnie widoczność bardzo dobra, jedynie tylna szyba mogła by być minimalnie większa.
Wszystkie przyciski i przełączniki umiejscowione są logicznie i ich obsługa nie stanowi problemu. Mała kierownica i zegary czytane ponad nią dla mnie są dużą zaletą i stanowią o oryginalności 208 na tle konkurencji. Poza tym po wejściu do innego auta, gdzie licznik umiejscowiony jest tradycyjnie zaczyna mi to przeszkadzać.
Dwustrefowa klimatyzacja jest bardzo wydajna zarówno w upalne jak i w mroźne dni.
Z tyłu mogło by być troszkę więcej miejsca.
Jak na auto klasy B, to 208 jest bardzo dobrze wyciszone, nawet podczas szybkiej jazdy autostradą.
Niskie spalanie i niedrogie przeglądy w ASO.
Myślę, że w swojej klasie nie ma równych.
Tylko wymiana termostatu w ramach akcji serwisowej i paska wielorowkowego na gwarancji, gdyż popiskiwał troszkę na zimnie.
Jak na razie brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 VTI 95KM 70kW [l/100km]