Lista ocen Peugeot 208 I (51) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafal
Hatchback 5d Facelifting 1.6 BlueHDi 100KM 74kW
Niestety duży minus, zdecydowanie brakuje 6 biegu, biegi nie zawsze wchodzą mimo dokładnego wysprzęglania, skrzynia jest nieprecyzyjna, czasem ma się wrażenie jakby się mieszało kijem w błocie. Przy temperaturach poniżej zera skrzynia pracuje bardzo ciężko przez kilka km, nie raz konieczne było odczekanie 2-3 minuty aby olej się zagrzał. Ponadto sprzęgło pracuje ciężko, topornie, każdy kto przesiądzie się do 208 z innego samochodu stwierdza że...
~Alexander
Hatchback 3d 1.6 e-HDI 115KM 85kW
Po zakupie byłem załamany. Tyle kasy i wstyd zaprosić kogoś do samochodu bo od razu komentarz " co przekładasz zwrotnicę". Opanowałem to dopiero po miesiącu jazdy ( efekt zwrotnicowy pozostał w 50%) i moja rada gdy nie wchodzą biegi. Nie próbuj kierować lewarka w prawo czy lewo bo od razu efekt haczenia. Proszę spróbować przekładać lewarek tylko do przodu lub tyłu (zależnie od biegu). Ten sposób spowodował mały uśmiech na mej twarzy...
~Kamil
Hatchback 5d 1.2 PureTech 82KM 60kW
Miałem wersję z 5-cio biegową i w trasie czuć i słychać że brakuje 6-tego biegu. Przełożenia dość długie. Może dwa razy zdarzyło się że chrupnęła podczas jazdy. Za to podczas cofania to już osobna kwestia. Skrzynia ma taką przypadłość że gdy chcemy wrzucić wsteczny najlepiej zatrzymać pojazd wcisnąć sprzęgło, odliczyć około 3 sekund i wrzucić dopiero bieg wsteczny. W innym wypadku będziemy nagminnie doświadczać głośnego haczenia.
~roman zabawa
Hatchback 5d 1.6 e-HDI 92KM 68kW
Wydaje się mało solidna. Ma się trochę \"plastikowe\" wrażenie przy zmianie biegów. Nie jest intuicyjna, długie drogi prowadzenia, źle zestopniowana (na dole \"nie jedzie\") i mało precyzyjna. Drążek jest też za nisko usytuowany - trzeba sięgać głęboko i wyciągać rękę (185 cm wzrostu). Na początku kilka razy utknąłem na skrzyżowaniach, bo jedynka nie chciała wskoczyć. Teraz jest w miarę OK (10 tys km).
~Toomecki
Hatchback 5d Facelifting 1.2 PureTech 110KM 81kW
Do tej pory zdarzało mi się jeździć automatem w Oplu Insignia - i to jest inna bajka . Ale osobiście uważam , że jest bardzo przyjemnie , nie szarpie , zmienia gładko i precyzyjnie. Funkcja SNOW powoduje że autko jedzie bardzo spokojnie i jeszcze bardziej gładko zmienia biegi. Uważam , ze na śliską nawierzchnię ta funkcja jest bardzo odpowiednia.
~Maciek
Hatchback 5d 1.2 VTI 82KM 60kW
Skrzynia doskonale zestopniowana. Po mieście świetnie, co więcej, w trasie pięć biegów okazuje się w zupełności wystarczające do komfortowego podróżowania z prędkościami dozwolonymi w przepisach. Można trochę ponarzekać na długi skok lewarka,trzeba się przyzwyczaić przy szybkich zmianach przełożeń podczas dynamicznej jazdy po mieście.
~Archie Flow
GTi 1.6 THP 200KM 147kW
Merci beaucoup, panowie inżynierowie, za świetne jej zestopniowanie. Lewarek pracuje precyzyjnie, choć na jego wysokość i skok wielu się uskarża. Faktycznie, nie jest to skrzynka w typie Miaty czy Civika Type-R, ale też nie taki jest charakter tego samochodu, więc wszystko ze sobą pięknie współgra jako całość.
~Sebastia
Hatchback 5d Facelifting 1.2 PureTech 82KM 60kW
Tu mogło by być lepiej - to jest według mnie najsłabszy punkt tego samochodu, uskok lewarka jest bardzo długi przez co wydaje się być niezbyt precyzyjny.Oczywiście można się do tego przyzwyczaić, ale wcześniejsze auta które miałem posiadały bardziej precyzyjną skrzynię.
~sebo
Hatchback 5d Facelifting 1.2 PureTech 82KM 60kW
Skrzynia na pierwszy rzut oka mniej precyzyjna niż w renault, drążek ma spore uskoki, wystarczy odrobinę zbyt lekko pchnąc i bieg nie wskoczy na swoje miejsce ( wtedy przy puszczeniu sprzęgła tradycyjnie haczy ). Może z czasem trochę się wyrobi, ale precyzja mogła by być lepsza
~Ribes
Hatchback 3d 1.6 VTI 120KM 88kW
Ewidentnie brakuje 6, długa 5, więc trzeba się przyzwyczaić . Mi to przeszkadza, ale samochód użytkuje żona i jest zadowolona, biegi wchodzą płynnie nic nie haczy, może taki egzemplarz.