Ocena kierowcy - Peugeot 3008 I Crossover

zabieli, 7 lat temu
Silnik 1.6 HDI 109KM 80kW
Rok produkcji 2009
Peugeot 3008 I Crossover 1.6 HDI 109KM 80kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Parę rzeczy, oszczędność silnika przy niezłej dynamice i mocy, świetne zawieszenie.
Inne : nie stwierdzam
Zgrabne, pojemne, estetyczne, ergonomiczne, wygodne, ekonomiczne.
Malkontenci będą wiecznie narzekać, silnik po 204000 km bez problemów, fajny, elastyczny, oszczędny.
Przyjemna, 6 stopniowa, pozwalająca na elastyczne korzystanie z mocy silnika.
Naprawdę nie mam nic do zarzucenia, pięknie się trzyma drogi, no może przy większych podmuchach czuć , no ale powierzchnia boczna też nie należy do najmniejszych.
Mógłby być trochę bardziej wytłumiony, szczególnie wtedy kiedy mam nieco głośne opony letnie, ale ogólnie OK
Wszystko pod ręką, nie trzeba sięgać gdzieś tam hen daleko...
Kolejna i chyba najpoważniejsza uwaga, wydajność klimatyzacji trochę mała. Przy 5 osobach w 30 stopniach trochę mało, ale podejrzewam, że to wina filtra kabinowego, ale niewątpliwie to jakiś minus. Zastrzegam 5 osób i 30 stopni!
Wystarczy, rewelacyjny kokpit, F16, wygodnie normalne 3 osoby z tyłu, bardzo pojemny, regulowane poziomy, bagażnik. Opuszczana tylna klapa bagażnika ułatwiająca za i wyładunek. Super!
Pisałem o tym wcześniej, tu można by było coś poprawić, ale to już się czepiam...
To jest punkt rewelacyjny, zresztą miałem w swoim życiu parę Peugeotów, które charakteryzują się świetna ekonomiką, ale mój 3008 jest zdecydowanie prymusem wśród nich.
Nie żałuję wydanych pieniędzy.
Co tu dużo mówić, na 204000 km wymienione zostało tylko 1 łożysko koła przedniego. Nie liczę eksploatacyjnej wymiany paska rozrządu i pompy wodnej. Nie do uwierzenia, żadna końcówka drążka, sworzeń wachacza etc. Takiego auta jeszcze nie miałem, a było ich wiele!.
Ani poważnych ani drobnych, oprócz tego nieszczęsnego łożyska. Ale nie stałem na drodze, po prostu zmieniłem, bo było głośne, i tyle.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDI 109KM 80kW [l/100km]

4,1