Ocena kierowcy - Peugeot 3008 I Crossover

roziu1, 8 lat temu
Silnik 1.6 HDI 109KM 80kW
Rok produkcji 2009
Peugeot 3008 I Crossover 1.6 HDI 109KM 80kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Mamy go 3 lata i nie zamierzamy zmieniac, a nastepne auto bedzie takie samo tylko hybrid 4x4. Cenimy go za bezawaryjnosc, wygode, wyciszenie.Jest bardzo masywnym samochodem jak stanie obok suva to ma bardzo podobne wymiary a od nie ktorych jest wiekszy.Nie wiem jak to zrobili nigdy nie paruja szyby.
Silnik 1.6 hdi jest wystarczajacy, na autostradzie mozna trzymac stała ok 150 bez problemu , nie mielismy znim najmniejszego problemu. Trzeba dodac ze auto wazy ponad 1.5 tony.Nalezy tez nauczyc sie ze hdi lubi troszeczke wieksze obroty niz np. tdi.
Fajnie, precyzyjnie. W tym aucie prawdziwy majstersztyk, ułozonie lewarka : siedzisz wysoko jak w suvie, a obok lewarek jak w sportowej bemce.
Bardzo dobrze sie prowadzi, jak po sznurku nawet na zakretach. Jest troche sztywny, ale dzieki temu czujemy sie bezpiecznie, bo nie zaskoczy nas nawet przy dynamicznej jezdzie.
Z racji sztywnego zawieszenia tylko dobrze ale w tym aucie musi tak byc.Miałem do czynienia z bardziej komfortowymi suvami i trzeba było ostroznie na zakretach.
Wszystko pod reka, biegi od kierownicy nie dalego. Mozna rzucic predkosciomierz na szybe i wtedy nie trzeba szukac wzrokiem po liczniku.
Mocny klimatronic, szybko chłodzi. Szybko grzeje, a co najwazniejsze szyby nie paruja.
Mam 193 cm zona 182 , z przodu bardzo dobrze. Z tyłu tez przyzwoicie, ale jak mam siedziec za zona to nie jest ciasno ale na 400 km nie chciałbym tak siedziec.Ktos pisał ze korbki z tyłu, doplac chlopie i bedziesz miał elektryke.
Miałem porownanie do nowej najnowszej B classy mercedesa i peugeot duuuuuuzzo ciszej, pomimo 10000 km przebiegu.
ok. 6 l na 100km przypominam ponad 1.5 tony wagi.
Auto nowe wydawało mi sie za drogie, wiec kupilem uzywane od lekarza 30 tys, km i prawie 1.3ceny taniej, ale teraz wiem, ze nowe jest warte swojej ceny, bo przeciez jest to auto na lata.
prze 3 lata tylko albo az, łozyska w przednich kołach i czujnik stopu.Przy silniku nic tylko wymiana oleju i filtrów, zawieszenie dziewicze.
Kupiłem Peugeota bo teraz wiekszosc aut jest podobnej jakosci (gorszej niz dawne samchody), poprzednio miałem caddy z ksiazka serwisowa i silnik 1.9tdi , wytarł sie wałek rozrzadu powiecie olej (co 15 tys. oryginał do volkswagena) dwumas , mechanik mowi ze jeszcze skrzynie biegów padaja ( była5 biegów) czyli... a tu o dziwo peugeot i taka niespodzianka polecam.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDI 109KM 80kW [l/100km]

6,1