Ocena kierowcy - Peugeot 3008 II Crossover Facelifting

Marek, 3 lata temu
Silnik 1.5 BlueHDi 130KM 96kW
Rok produkcji 2020
Peugeot 3008 II Crossover Facelifting  1.5 BlueHDi 130KM 96kW od 2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika jak na tą moc i moment obrotowy
Inne : Światła Full LED - miałem biksenony ale te świecą lepiej
Inne : Nie było
Mam auto od 3 miesięcy kupione w październiku 2020. Miał być Citroen C5 Aircross jako następca C5 MKII ale został bezproblemowo pokonany przez P3008. Po C5 MKII oczekiwałem od nowego auta przyjemniej takiego samego poziomu wykonania lub lepszego. Przymierzyłem sie do C5 Aircross w wersji Shine + dodatki . Niestety to nie było to. zrobiłem jazdę próbną, później P3008, Tiguan, Karoq, Sportage,Tucson. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw wyszło na P3008 z prawie pełnym wyposażenie, ( bez dachu panoramicznego i haka holowniczego) - silnik tez ograniczony do 1,5 HDI. Jestem zadowolony z auta - co prawda to nie ten komfort co C5 MKII ale niestety hydro już nie ma .
Miłe zaskoczenie dynamiką -
Trochę za wolno redukuje ale zawsze można jej pomóc łopatkami
Po C5 duzo bardziej precyzyjny
Dla mnie ok. Wizualnie bardzo mi się podoba, istotny dla mnie był duży prześwit 22 cm to naprawdę dużo
Trochę słabe kamery przód- tył ale nie są po to by robić filmy 4K
Dla mnie wszystko na swoim miejscu , do obsługi z 'tabletu' trzeba się przyzwyczaić
Dla mnie ok. jako pasażer nie jeżdżę zatem to nie mój problem jeśli ktoś ma z tyłu mało miejsca
Spalanie w cyklu mieszanym z przewagą miasta 60/40 - praktycznie takie jak producenta. W trasie to co podaje producent trudne do osiągniecia ale jak porównam z C5 to ok. ( auto wyższe z podobną masą
Trudno go w tej kategorii dogonić
awaria włącznika lampki do czytania
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 BlueHDi 130KM 96kW [l/100km]