Ocena kierowcy - Peugeot 3008 II Crossover

tborowsk, 5 lat temu
Silnik 1.2 PureTech 130KM 96kW
Rok produkcji 2018
Peugeot 3008 II Crossover 1.2 PureTech 130KM 96kW 2016-2020 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość wykończenia. Nietuzinkowy wygląd.
Inne : Brak
Nigdy nie sądziłem, że kupię francuskie auto, jednak zdecydowałem się i chętnie obalam stereotyp, aby nie kupować auta na F. Samochód jest świetnie wykończony. W segmencie aut popularnych nie ma drugiego takiego samochodu. Obejrzałem chyba wszystkie w cenie do 130 tys. zł. Zatem wykończenie i praktyczność na wysokim poziomie. Jedynie przyczepiłbym się do sposobu wyłączania systemu auto start stop. Trzeba wchodzić w opcje i jest to uciążliwe. Bagażnik jest duży, podłoga jest regulowana w dwóch poziomach w standardzie. Duży plus za montowany w standardzie isofix na przednim siedzeniu oraz opcja złożenia na płasko przedniego siedzenia. Do przewiezienia dłuższych przedmiotów jak znalazł. Często te opcje są za dopłatą w innych markach. Mam wersję wyposażenia Allure+ z dodatkami z silnikiem 1.2 pure tech w automacie 6-stopniowym. Zapakowałem do auta praktycznie wszystko, co możliwe. Silnik jest w miarę dynamiczny, na pewno bez zacięcia sportowego, ale do komfortowego podróżowania i w miarę dynamicznego wyprzedzania w zupełności wystarczy. Automat zmienia biegi dość płynnie, chociaż czuć że nie jest to skrzynia dwusprzęgłowa. Apetyt na paliwo umiarkowane, pali mi średnio 7,5-8 litrów na 100 km. Przejechałem już 14 000 kilometrów, wiec wynik jest według mnie miarodajny. Nie jestem piratem, ale jeżdżę dość dynamicznie, ale nie szybciej niż 140 km/h. Cykl mam typowo mieszany, mniej więcej po równo miasto i trasa. Generalnie mogę z czystym sumieniem polecić samochód. Trudno o podobny komfort i praktyczność oraz porównywalny wygląd w tym segmencie. Być może Rav4 z 2019 roku oferuje podobnie praktyczny i ładny samochód, ale jednak dużo droższy. Za swój egzemplarz zapłaciłem 124 tyś. zł i wziąłem praktycznie wszystko z opcji dodatkowych plus automatyczna skrzynia biegów. Nie znam marki która zaoferuje tak dużo w tej cenie. Nawet Skoda Karoq jest sporo droższa.
Jest ok
Dość szybka, ale nowsza generacja jest chyba lepsza
Bez zastrzeżeń.
Bardzo dużo miejsca