Ocena kierowcy - Peugeot 306 II Hatchback

tomazi84@o2.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 2001
Peugeot 306 II Hatchback 1.6 90KM 66kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Kupując to auto spodziewałem się raczej miękkiego i pływającego w zakrętach (zgodnie z powszechną opinią o franzuzach, że są "miękkie")... I tu zostałem bardzo przyjemnie zaskoczony. Auto świetnie wybiera nierówności i stanowi jak dla mnie wspaniały kompromis pomiędzy czuciem drogi a komfortem podróżowania.
Autko mało awaryjne, atrakcyjny design i przyzwoite osiągi. Wyższe roczniki posiadają naprawdę bogate wyposażenie i są do nabycia w atrakcyjnych cenach.
Silnik w 306-tce pracuje wyśmienicie! Bardzo elastyczny, duży komfort podczas wyprzedzania, wystarczający zapas mocy. Wzorowo sprawdza się w mieście, lecz dłuższa trasa także nie jest mu straszna.
Czasami trochę toporny wsteczny (trzeba się przyzwyczaić, właściwie nauczyć go wrzucać co nie jest trudne). Poza tym wysoka kultura pracy skrzyni biegów.
Bez uwag! Auto jeździ jak po szynach. Wspaniale tłumi nierówności i zapewnia wysoki komfort podróży.
Duuuży plus za tylną szybę któa jest ogromna! Kierowca ma pełną kontrolę i widoczność podczas cofania :)
Sterowanie urządzeniami intuicyjne, wszystko jest na swoim miejscu. Może przydałoby się trochę więcej małych schowków, ale nie jest źle.
Ogrzewanie działa doskonale! W zimie przy znacznych przymrozkach autko nagrzewa się w kilka chwil. Posiadam wersję z klimatyzacją więc odnośnie chłodzenia także nie mam najmniejszych zastrzeżeń.
Kierowca ma wystarczająco dużo "przestrzeni", do tego jak już wspominałem (i to chyba najważniejsze) wszystko na właściwym miejscu i pod ręką. Autkiem bardzo wygodnie mogą podróżować 4 osoby. Tylna kanapa jest jednak dość szeroka więc 3 osoby z tyłu także nie będą miały za ciasno.
Silnik dość słyszalny po przekroczeniu 130 km/h. Daję jednak "5" gdyż "mruczy" on bardzo przyjemnie dla ucha.
Spalanie jest na przyzwoitym poziomie. Przy normalnej jeździe po mieście autku wystarczy 9 l./100km. Trasa to spalanie rzędu 6,5-7 l./100km.
Za przyzwoite pieniądze nabywamy naprawdę niezawodne, dobrze wyposażone auto. W opinii mojej jak i wielu innych osób i wbrew panującemu stereotypowi "nie ma to jak niemiec" (czytaj: Golf) zyskujemy dużo ciekawsze auto, lepiej wyposażone i do tego w lepszej cenie !!! Czego chcieć więcej?
Nie stwierdzono.
Normalna wymiana materiałów eksploatacyjnych: olej, filtry itp.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 90KM 66kW [l/100km]

7,7