Lista ocen Peugeot 306 II Kombi (48) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kacper
Kombi 1.9 D 69KM 51kW
Samochód pali niestety dużo. Przy dynamicznej jeździe spalanie około 7.5l. Przy bardzo oszczędnej jeździe udało mi się zejść do 6.5l. Przy prędkościach autostradowych dramat na 15 litrach trochę ponad 150 km. Ogólnie rzecz biorąc silnika nie polecam niska kultura pracy spalanie dość wysokie jak na taką moc, dynamika żadna 20.7s do setki
~Reanimat
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
myślałem że będzie gorzej, jazda w miecie ok 7l/100km, na trasie udało mi się otrzymać o wiele mniej, zatankowane 65l po 1238km zapaliła się rezerwa, średnia prędkość na trasie ok. 110km/h, nie przekraczając 2500 obr/min na 5 biegu, zmiana biegów przy 2000 obr/min. przy szybkiej jeździe mamy wir w baku ale to normalne
~Łukasz
Kombi 1.6 99KM 73kW
Koszty utrzymania samochodu są niskie. Największy koszt w obecnych czasach przy skomplikowanych naprawach to diagnostyka i robocizna. Na szczęście ja nie miałem takich problemów, chociaż nie można powiedzieć, że mało zainwestowałem w samochód. Przez 5lat to około 13 000 zł skrupulatnie licznych kosztów.
~wojtasinski@o2.pl
Kombi 2.0 16V 133KM 98kW
ZUŻYCIE PALIWA W LECIE NIE PRZEKROCZY 6L JEŚLI JEŹDZIMY DO 130KM/H NAWET Z PEŁNYM OBCIĄŻENIEM. ZIMĄ PO MIEŚCIE DO 7L. CENY CZĘŚCI BARDZO PRZYSTĘPNE. NP KPL ROZRZĄD GATES + SKF 250ZŁ A DO GOLFA 1,9 TDI CZYLI PODOBNA TECHNOLOGIA SILNIKA ALE CENA O PONAD 100% WYŻSZA
~Zadowolony z żabki 306
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Żadnego zaskoczenia, bardzo oszczędny, szczególnie w trasie przy stałej prędkości 80 km/h. Już wcześniej jeżdziłem 405 - tką z identycznym silnikiem, także znam to auto. 405 wytrzymywał nawet gorszej jakości paliwo a zbliża się już do 300000!
~Użytkownik po przejściach
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Albo mam coś nagrzebane w silniku chociaż nie odczuwam tego w osiągach albo one tak mają bo średnie spalanie nie schodzi poniżej 7 litrów. Jak na diesla to zdecydowanie za dużo chociaż w porównaniu do benzyny z tymi osiągami to nie wiele
~dmpaco1212@gmail.com
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
W mieście pali mi okolo 7,3 litra z tym że jeżdze raczej dynamicznie, myśle że spokojnie można by zejśc niżej. Natomiast w trasie to około 5,6 litra też raczej przy nie najlżejszej jeżdzie, raz udało sie zejśc poniżej 5 litrów.
~arka3
Kombi 1.8 16V 110KM 81kW
Gazu nie zakładam, wyleczyłem się z niego po Toledo. Na benzynce po W-wie w korkach na Łazienkowskiej pali 10-11litrów. W trasie nie schodzi poniżej 6,8 litra przy trybie "emeryt", autostrada i prędkości 150-180 to ok. 8 litrów
~Mariusz
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
zużycie paliwa - rewelacja - takie silniki powinny być we wszystkich autach! ceny przeglądów i napraw w salonach - zgroza; nie polecam napraw w salonach - złodzieje; wszelkie zamienniki spisują się w miarę dobrze;
~Czarko306
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
Paliwo 6,3 l po mieście to chyba dobrze na trasie jeszcze lepiej ok. 4,8l.Naprawy/cześci porównujac z innymi markami (ww,opel,ford i japońców)są tanie, również zależy gdzie kupujesz i gdzie naprawiasz.
Peugeot 306 II Kombi