Lista ocen Peugeot 306 II Kombi (39) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 48 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Użytkownik po przejściach
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Do bani. Jak nie uszczelka pod głowicą to uszczelka pod pokrywą zaworów a jak i jeszcze oczywiście spod miski olejowej też zapier...... musiało. Płyn chlodniczy też wyciekał bo wejście do termostatu ze starości popękało a to dopiero 10 lat. Wtryskiwacz przecieka i żadne klejenie nie pomaga, więc ropa też zagościła pod maską. Tłumik się urwał, z racji na lata miał już prawo zgnic. Ceny nie są jakoś strasznie wygórowane ale ileż można w niego...
~Tomek R.
Kombi 1.6 90KM 66kW
Z powaznych usterek, które mi się ostatnio przytrafiły to tylko: wysiadał pompa wodna (leje sie płyn na chodniczek), wysiadła klima, ogrzewanie, skrzypi pasek klinowy i kierownica. Pociesza mnie tylko fakt, że nie dałem za ten samochód dużo, ale jak wszystko podliczę to stało by mnie pewnie na połowę nowej Toyoty.
~filip
Kombi 1.4 75KM 55kW
Ukręciła się lewa półoś, na dodatek w trasie. Podobno wystąpiła wada lub zmęczenie materiału. Zmuszony byłem korzystać z lawety. Z naprawą kosztowało mnie to łącznie 700 zł i mnóstwo nerwów. Ponadto z poważniejszych napraw (planowanych) robiłem: wymiana uszczelki pod głowicą, wymiana silenblocków w zawieszeniu. Poza tym OK.
~Maciek z katowic zebala@neostrada.pl mogę pogadać
Kombi 1.6 90KM 66kW
peugeot 306 97r.12000 tyś przeb.remont tylnej belki kosztowne,przednie zawieszenie prawie całe,tarcze wymieniłem,bębny o.k.,gumki na zaworach(rozbieranie głowicy)trochę kosztowne,luz na dzwiach wszystkich,niestety tarcza sprzęgła,i takie drobne duperele zawsze soś wyjdze,w końcu peugeoty nie są nie zawodne.
~jama1954@buziaczek.pl
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
po przejechaniu 100000 wymiana amortyzatorów 75% zużycia ale to wina tego że około 40% przebiegu to jazda po wyjątkowo złej nawierachni ,jeśli chodzi o silnik -niezawodny żadnego brania oleju - olej total quarc -żadnych wycieków przez cały przebieg serwisowany
~SzySzon
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Zmiana uszczelki pod glowica, ale te silniki tak maja, ze po ok 200 000 km stara uszczelka parcieje i trzeba zmienic na nowa (tak powiedzial mechanik). Pozatym elementy zawieszenia, silentbloki, poduszki,
~Mariusz
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
ktoś wcześniej przy tym roczniku pisał o wadzie fabrycznej w silniku - wymiana pasów przy turbo(chyba) - potwierdzam dwukrotną wymianę, koszt od 900-1400zł u mechanika w salonach napewno więcej;
~KONO kono306@wp.pl
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
po 80000 padła rolka napinająca pasek i poszarpała go, to wszystko, przegłądy co 15000 filtry ,klocki,olej mobil 1 ow40
~Łukasz
Kombi 1.6 99KM 73kW
Z grubszych napraw: belka skrętna tylego zawieszenia, skraplacz klimatyzacji pod deską rozdzielczą.
Dziennik kosztów dla Peugeot 306 II Kombi
9,1
~arka3
Kombi 1.8 16V 110KM 81kW
Jak wyżej, tyle że słychać jakieś łożysko, prawdopodobnie od sprężarki klimatyzacji, muszę to zrobić
Peugeot 306 II Kombi