Lista ocen Peugeot 306 II Kombi (50) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Kombi 1.6 99KM 73kW
Skrzynia biegów sama w sobie, jeżeli mówimy o mechanice, jest trwała. Żadnych usterek z łożyskami czy innymi elementami. Wymieniałem w niej olej na TOTAL i żadnych problemów. Jedyny mankament to wodziki, których jest chyba 5 i dość głośno pracują przy zmianach biegów. Ja sobie wyregulowałem, nauczyłem się biegów i wbijam jak w rajdówce.
~pk
Kombi 1.6 99KM 73kW
po 5 latach zacza sie problem z biegiem 2 i 4 - ciezko wychodzily; standardem jest rowniez kiepski wsteczny - czasmi trzeba go poprzedzic wrzuceniem 4; bieg 1 krotki moment - trzeba go od razu przerzucic; ogolnie przecietnie
~wojtasinski@o2.pl
Kombi 2.0 16V 133KM 98kW
NIESTETY SKRZYNIA JEST ŹLE ZESTOPNIOWANA - DUŻY MOMENT OBROTOWY SILNIKA POWODUJE, ŻE NA NISKICH BIEGACH TRZEBA CZĘSTO BAWIĆ SIĘ DŹWIGNIĄ ZMIANY BIEGÓW. JAK RÓWNIEŻ ZMIANA Z 5 NA 4 BIEG CZASEM ZAZGRZYTA.
~Użytkownik po przejściach
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Krótka skrzynia, taka troche sportowa, szybka zmiana biegów, ogólnie wszystko wchodzi gładko chociaż wsteczny czasami trzeba wrzucac dwa razy.
~Tomek R.
Kombi 1.6 90KM 66kW
Chodzi jak we to we francuzach - niezbyt lekko. Dla faceta jest OK, kobiety mogą narzekać. Generalnie dość precyzyjna, ale mogło być lepiej.
~czaro
Kombi 1.6 90KM 66kW
bardzo przeciętnie, długie przełożenia zwł. V biegu utrudniają sprawne, dynamizne przyspieszanie, niektóre biegi zwł. I wchodzą opornie
~Reanimat
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
skrzynia okay ale problem był inny, urwał się czujnik położenia wału, samochód na lawetę - 600km przed domem. (4000zł ASO)
~Zadowolony z żabki 306
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Skrzynia pracuje bez zarzutów. Przełożenia rzeczywiście krótkie, więc z redukcją nie ma problemów przy wyprzedzaniu.
~SzySzon
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Nie podoba mi sie zestawinie przelozen, za duze skoki na pierwszych biegach a za male na najwyzszych np z 4 na 5
~Czarko306
Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW
skrzynia nie jest zbyt precyzyjna ale nie mam z nię większych problemów jak do tej pory działa bezawaryjnie.
Peugeot 306 II Kombi