Lista ocen Peugeot 307 I Kombi (87) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 105 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ROMEK!!!
Kombi 2.0 HDi 8V FAP 109KM 80kW
KLOCKI HAMULCOWE WYMIANA PO 35TYS.A JEŻDŻĘ SPOKOJNIE DRĄŻKI REAKCYJNE PO45TYS. ŁOŻYSKA PSJ PO 65TYS. KOŁO DWUMASOWE ZE SPRZĘGŁEM ZACZĘŁO SZWANKOWAĆ PO50TYS I ROZLECIAŁO SIĘ I JEDNO I DRUGIE PO90TYS.NAPRAWA WSZYSTKO NA MÓJ KOSZT. DWUKROTNA PRÓBA KRADZIEŻY POPRZEDNIĄ 307 ALE 1.6 BENZYNA UKRADLI MI I NAPRAWDE NIE WIEM CO MNIE PODKUSIŁO BY KUPIC AUTO MARKI PEUGEOT I WAS PRZYSZLI NABYWCY TEJ MARKI PRZESTRZEGAM PRZEMYŚLCIE SWOJĄ DECYZJE I NIE...
~Kamil
Kombi 1.6 16V 109KM 80kW
Auto robi to do czego zostało zaprojektowane, czyli komfortowo przewozi kierowcę i pasażerów. Dużo osób narzeka na auta z samego początku produkcji (2001 - 2002 r.) to fakt bo było kilka rzeczy nie przemyślanych. Jednak później, jak auto z pewnych rąk i z udokumentowaną historią przeglądową nie ma się czego bać. Trzeba po prostu rozumieć jak działa to auto i umieć je naprawiać np. skomplikowany komputer sterujący BSI, który steruje prawie...
~Bartas z Poznania
Kombi 1.6 16V 109KM 80kW
Powiem tak. Auto mam od nowości, regularnie dokonuje serwisu w ASO. Prowadzi się jak nowe w dniu jego odbioru. Zasada taka jak kto dba tak ma. Jeśli do wymiany to wymieniamy. Wymieniłem tłumik, wiem wiem mogłem pospawawać jak każdy druciarz ale to nie umnie, chłodnica też przeciekła. I to wszystko przez prawie 7 lat ekspoatacji. Oczywiście wymiany klocków hamulcowych i łaczników stabilizatora nie podaje bo to jest normalna sprawa exploatacyjna.
~PUG_user
Kombi 1.6 16V 109KM 80kW
Aż się boje aby nie zapeszyć (20000km to jeszcze za mało aby ocena była obiektywna). Wydaje mi się też że tu dużo zależy od traktoania samochodu. Jeżeli ktoś jedzi jak pirat po naszych dziurawych drogach to wcześniej czy później wykończy każdy samochód. Użytkownicy aut służbowych niech porównają sobie jazdę samochodem służbowym i prywatnym w celach służbowych.
~ak4777777 PKP
Kombi 2.0 HDi 8V FAP 109KM 80kW
Auto w rodzinie od 9lat, zrobiło ponad 165tys km i jedynymi poważnymi problemami to było \"FAP, Dwumasa\" Autko zawsze jeździ na dobrych olejach (Total Quartz 9000 5W40 fabrycznie, teraz Motul X-Cess 5W40) i nie bierze ml od wymiany do wymiany jest tyle samo ( Oczywiście silnik zawsze zagrzany przed deptaniem, turbina zawsze chłodzona)
~MatmaN
Kombi 2.0 HDi 16V FAP 136KM 100kW
Z tym jest gorzej. Turbina, silnik do wymiany. Wiecznie coś temu samochodowi dolega. Może i jestem przeczulony, bo z każdym drobiazgiem lecę do mechanika, ale serwisuję go na bieżąco a i tak czeka mnie wymiana dwumasy, pompy paliwa i przekładni. Dobrze, że wymianę silnika mam już za sobą :)
~Laszlo
Kombi 2.0 HDi 8V 90KM 66kW
Regularnie serwisowany (no i "akcjowany") nie sprawiał problemów. Ale te Akcje Serwisowe. Byłem chyba na 3 lub 4 przez 3 lata użytkowania samochodu. A o ilu mi nie powiedziano tylko załatwiono to podczas przeglądów? Nie wiem. Niemniej - kłopotów nie miałem. Nie stanął mi nigdzie.
~Jacek
Kombi 2.0 16V 136KM 100kW
standard to przełącznik kierunków, naprawy elektroniki - dość trudne i skomplikowane, można je zdiagnozować tylko i wyłącznie Planetem dostępnym w ASO, co znacznie utrudnia dostęp i podnosi koszty, słabiutkie zawieszenie, denerwujące wycieki z silnika.
~hdi@poczta.onet.pl
Kombi 2.0 HDi 8V FAP 109KM 80kW
odpukać złego słowa nie powiem, wymiana sprzęgła przy 195 tkm, uzupełnienie płynu od FAP przy 180 tkm, a w serwisie chcieli to zrobić przy 100 tkm, co serwis to inna cena: Kalisz 2,5 tyś pln, a w dwóch innych 1500 na koniec wyszło niecałe 700 pln
~:)
Kombi 2.0 16V 136KM 100kW
Tak jak pisałem powyżej poza tym że padło sprzęgło, a przy okazji czujnik położenia wału (ale trochę na moje życzenie, bo zamiast odstawić auto z bardzo twardym i szarpiącym sprzęgłem do mechanika, to jeździłem dalej) to jest super.
Peugeot 307 I Kombi