Lista ocen Peugeot 307 I Kombi (106) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 86 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Agunia17
Kombi 1.6 16V 109KM 80kW
Na początku nie mogłam się do niej przyzwyczaić. Jednak niedawno miałam okazje prowadzić focusa, w którym skrzynia co prawda nie jest uszkodzona, ale strasznie ciężko, topornie wręcz chodzi. Wrzucając bieg nie wiedziałam, czy wszedł, czy nie, dodawałam więc gazu, by się upewnić... A gdy z powrotem wsiadłam do mojej 307 miałam wrażenie, że skrzynia chodzi tak lekko, że aż się zastanowiłam, czy wszystko z nią jest w porządku. Oczywiście, że tak...
~Bartas z Poznania
Kombi 1.6 16V 109KM 80kW
Biegi wchodzą precyzyjnie, lewarek nie ma luzu itp. Jedynie wydaje mi się że mogliby odrobinę dać dłuższe przełożenie 5tego biegu tak żeby przy np 130-140 kmh były niższe obroty i tym samym ciszej w aucie. Aczkolwiek rozumiem że obecnie jet tak to zestrojone aby w sumie mały silnik 1.6 miał siłę zamknąć na vmax obrotomierz na 6000obr na 5 tym biegu.
~:)
Kombi 2.0 16V 136KM 100kW
Skrzynia ok, mogła by być trochę bardziej precyzyjna przy 2 litrowym silniku, czasami jak chce się trochę ostrzej pojechać np. dwójka może zgrzytnąć, no ale nie jest to sportowe auto. Czasami też wsteczny wchodzi dopiero po 2-im wysprzęgleniu, i to nie wina sprzęgła bo tak było i na starym i po wymianie sprzęgła. Ogólnie jest ok!
~użytkownik
Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Nie ma najmniejszych problemów, wszystko wchodzi precyzyjnie, skrzynia pracuje dobrze, ktoś pisze o "wędrówkach" lewarka, to mnie bardzo dziwi, w moim roczniku to zjawisko nie występuje, nie daję oceny 5 bo mam swoje preferencje - wolę krótsze skoki. Poza tym wg mnie z 1-ki samochód powinien ruszyć bez dodawania gazu.
~PUG_user
Kombi 1.6 16V 109KM 80kW
Biegi wchodzą bezproblemowo, lekko ale nieco nieprecyzyjnie. W porównaniu do Corolli drązek zmiany biegów chodzi b.lekko, wyczuwalny jest lekki luz co z kolei daje uczucie braku precyzji. W Corolli zmiana biegów wymaga większej siły i przez to zmiana biegów może wydawać się bliska ideałowi.
~Kamil
Kombi 1.6 16V 109KM 80kW
Wszystko ładnie chodzi pomimo wieku i przebiegu. Tradycyjnie jak przystało na francuskie skrzynie niekiedy bieg wsteczny nie chce wejść za pierwszym razem, wystarczy ponownie wysprzęglić lub przed wrzuceniem wstecznego włączyć inny bieg np. 4-rkę.
~Jacek
Kombi 2.0 16V 136KM 100kW
ani na plus, ani na minus - taka sobie. Po Mondeo, które jest dla mnie wzorem w tej kwestii, jestem trochę spaczony. Dość długi skok lewarka, natomiast jego prowadzenie jest w miarę precyzyjne. Wymaga przyzwyczajenia, ale do przełknięcia.
~picollo21
Kombi 2.0 HDi 8V FAP 109KM 80kW
Przy 108000 km padlo kolo dwumasowe. Cena w serwisie 4000 PLN, na Allego da sie kupic za 1200 PLN do tego trzeba wymienic spzeglo (zeby za 20 tys km znow nie odwiedzac mechanika). Lacznie ok. 2500 PLN. "Trojka chaczy" i wsteczny tez (nawet bardzo).
~Carat
Kombi 2.0 16V 136KM 100kW
Niestety wg mnie brakuje 6 biegu. Przy prędkości 140 km/h jest ponad 4000 obr. Ale praca bez zarzutu, biegi wchodzą precyzyjne, skrzynia pracuje cicho. Sprzęgło padło (a dokładnie mówiąc łożysko oporowe) przy 150.000 km.
~Grzesiek
Kombi 2.0 16V 136KM 100kW
Żwawość silnika psuje trochę skrzynia biegów, moim zdaniem powinna być 6-cio biegowa. Przełożenie na jedynce bardzo długie, z drugiej jednak strony pedał sprzęgła na duży skok tak więc można manipulować przekazywaną mocą.
Peugeot 307 I Kombi