Lista ocen Peugeot 307 II Kombi (50) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~brudi@o2.pl
Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
kiedy ma grzać to grzeje, chłodzić chłodzi, dwustrefowa klima działa bardzo wydajnie, na tył nawiewy są pod przednimi fotelami, zdarzyło się, że niezależnie od ustawienia temperatury pasażerowi wiało cały czas gorącym powietrzem, okazało się, że starły się ząbki na zębatce, koszt zębatek na dwie strony w aso to ok 50zł, do wymiany samemu, kiedyś rozszczelniła mi się chłodnica klimatyzacji, okazało się że była dziura przy zderzaku, więc być...
~chab7
Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Niesamowicie szybko się nagrzewa. Gdy na dworze ok. 0 stopni po ok. 500m już czuć ciepłe powietrze z nawiewów. Po 3km,jazdy nie stania w korkach, silnik ma już normalną temperaturę pracy i grzeje na całego. Dwustrefowa klima, na razie nie miałem okazji poczuć jej uroków. Bardzo dobrze działa funkcja ocieplania przedniej szyby. W kilkadziesiąt sekund odparowuje cała szyba.
~Fiku_Miku
Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Dwustrefowy klimatronik załatawia sprawę. Jeżeli chodzi o ogrzewanie, w aucie pierwsze podmuchy ciepła dosłownie po 2km nie wiem jak to możliwe ale tak jest. Jazda w 5 osób i deszcz, bez klimy trochę paruje. Brak nawiewu dla tylnych pasożytów na minus, w 308 już o tym pomyślano.
~AndrzejO
Kombi 2.0 16V 140KM 103kW
Bardzo dobrze (brak skali, znów dałbym 4.5 gwiazdki). Bardzo skuteczny klimatronik, skuteczny i szybki tryb usuwania zamglenia przedniej szyby. Cały czas, z wyjątkiem mroźnych dni i pierwszych kilometrów w czasie upału, włączony tryb „Auto”.
~Grzechotnik
Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Dość wydajna, ale lepiej używać klimy. Zaskoczyło mnie to, że gdy włączysz klimę w tryb auto, nawiewy wcale nie szaleją i komputer spokojnie stara się dojść do zadanej temperatury. Dwustrefowy klimatronic to bardzo przydatne urządzenie.
~halloweed
Kombi 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
U mnie 2x w krótkim czasie padła chłodnica klimy, poza tym nie mam uwag. Klimatyzacja 2 strefowa działała sprawnie, miała opcję odparowania przedniej szyby i ogrzewania tylnej. Regulacja w wystarczającym zakresie. Nic nie irytowało.
~jakub_chudziński
Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Przy dobrze nabitej i sprawnej klimatyzacji latem radził sobie nawet z dużymi upałami, zimą ogrzewanie bardzo dobre, ale nagrzewał się baaardzo długo, być może to charakterystyczne dla diesli.
~arszymek
Kombi 1.6 16V 109KM 80kW
tutaj jest nieco gorzej. o ile klima jeszcze daje rade to ogrzewanie jest słabe. długo się nagrzewa i grzeje tak sobie. może to przypadłość mojego egzemplarza EDIT: po wymianie termostatu wszystko w porządku
~codenamepawel
Kombi 2.0 16V 140KM 103kW
Mój egzemplarz jest wyposażany w dodatkowe ogrzewanie, im wyższy mróz, tym szybciej auto się nagrzewa, przy -12 ciepłe powietrze zaczęło lecieć już po 2 min jazdy, przy 0 to ok 3 min (bez pracy na postoju)
Dziennik kosztów dla Peugeot 307 II Kombi
6,3
8,6
11,1
~Oriman
Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Ogrzewanie wg mnie działa świetnie. Denerwuje mnie spory hałas generowany przez wiatrak klimatyzacji - mam wrażenie że załącza się zbyt często a do tego jest wyjątkowo głośny.
Peugeot 307 II Kombi