Lista ocen Peugeot 307 II (131) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 107 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maciek210
Hatchback 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
generalnie nieźle z jednym ale. Podobno jest to szerszy problem - nie dotyczy tylko mojego egzemplarza a wszystkich aut po liftingu w 2005 r. : po zwolnieniu pedału sprzęgła słychać dość głośne klekotanie pod maską. Znajmomy mówił, że to łożysko oporowe w sprzęgle. W serwisie powiedzieli, że tak ma być i jest to kwestia, cyt. "tłumika drgań skrętnych, który był w tarczy a obecnie jest w kole". Czy ktoś wie o co chodzi i czy faktycznie nie ma...
~Darek
Kombi 1.6 16V 109KM 80kW
Skok jak dla mnie ok nie za długi a biegi wchodzą dobrze i precyzyjnie. Przełożenia są dobrane raczej do jazdy miejskiej dość długa jedynka a na drugim biegu nawet do 100km/h:-). W trasie zdecydowanie brakuje 6 biegu na autostradzie przy 150 niestety trzeba utrzymywać wysokie obroty co wpływa na spalanie i komfort jazdy. Jeżeli auto miało by 6 stopniowa skrzynie dałbym 5.
~codenamepawel
Kombi 2.0 16V 140KM 103kW
Biegi wchodzą bardzo dobrze, może czasem wsteczny nie wskoczy, ale to może trochę przyzwyczajenie z innych aut, gdzie była inna dźwignia. Przy takim silniku nie ma dużej potrzeby nadmiernie przerzucać biegami, są dosyć dobrze dobrane przełożenia. Przy wyprzedzaniu, kiedy w końcu zwolni się lewy pas nie trzeba nawet redukować z 5 tylko dodać gazu.
~chab7
Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
W zasadzie nie mam się do czego przyczepić. Czasami zdarza się że wsteczny źle zaskoczy i go wybije przy ruszaniu. Dość ciężko chodzi sprzęgło, po przesiadce z Bravy myślałem że mi noga odpadnie, ale teraz już ok, mięśnie się przyzwyczaiły. Za to teraz jak siadam w drugą stronę, do Bravy, to nie czuję czy mam pedał pod nogą czy nie :)
~Gollum
Hatchback 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Biegi trochę z długie , jazda na 5 poniżej 90km/h bardzo mało dynamiczna ( wigoru nabiera dopiero przy 100 - 110) zestrojenie między biegiem 1 i 2 niedopracowane , po spokojnym ruszeniu z 1 , na 2 mamy obroty poniżej 1500 , słabo wtedy idzie ( do uzyskania ok 1800 - wtedy już ok) ale pozostaje wrażenie "dziury". Biegi wchodzą płynnie .
~mokitoki@wp.pl
Hatchback 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Zaleta: świetnie zestrojony 4 bieg - od 80-180km/h, elastyczność na tym biegu niesamowita - nowy merc 1.8compresor nie miał szans Wady: krótka 2 i 3, czasami nie wchodzi 1, skrzynia w porównaniu do innych aut (fiat bravo, 12 letni ford escort) chodzi trochę nieprecyzyjnie) Generalnie idealnie nie jest, ale źle też nie:)
~arszymek
Kombi 1.6 16V 109KM 80kW
skrzynia to wg mnie najmniej dopracowana część tego auta. głównie chodzi o sposób podłączenia dźwigni zmiany biegów do skrzyni (jakieś linki czy coś) przez to biegi wchodzą nieco dziwnie. zdarza się, że ciężko wbic jedynkę, choć może to tylko w moim egzemplarzu. sama skrzynia jest ok
~Krzysztof
Hatchback 2.0 HDi 16V FAP 136KM 100kW
Ze skrzynią wszystko jak najbardziej w porządku, biegi wchodzą bezproblemowo. Przy dynamicznej jeździe również się sprawdza. 6 bieg to duża zaleta która sprawia, że przy 170 km/h mamy 3 tysiące na obrotomierzu i spalanie 8 litrów
~Marek
Kombi 2.0 16V 140KM 103kW
DSG to nie jest więc nie ma co wiele wymagać od czterobiegowego hydraulika. Biegi zmienia, redukuje, działa. Czasami szarpnie ale generalnie do ręcznej już mi się nie chce wracać. Ogólne wrażenia pozytywne. Tania wymiana oleju.
~maestrus
Hatchback 2.0 16V 177KM 130kW
Chyba BE4 seria to najsłabszy punkt tego samochodu - skrzynia ciut przy słaba do tego silnika a jednocześnie za krótka. Biegi 4 i 5 mogły by być nieznacznie dłuższe i była by bajka/doskonale a tak tylko "dobrze" ;)