Lista ocen Peugeot 307 II (125) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 113 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marek D
Kombi 1.6 16V 109KM 80kW
Slalom czy ostre zakręty dla tego kombi nie stanowią kłopotu. Bez ESP a trzyma się drogi jak przyklejony. Nawet na jeździe próbnej sprzedawca sam proponował szybki test kręcenia kółkiem jadąc około 60km/h. Dobre opony i można ganiać nawet w deszczu... Komfort naprawdę spory, nic nie stuka na dziurach a i nerki czy plecy nie cierpią na polskich drogach. Zawieszenie choć sztywne to wcale nie twarde. Wielki plus. Octavia pozostaje daleko z tyłu....
~ypoziebl@cyfronet.pl
Kombi 2.0 16V 140KM 103kW
Bez zastrzeżen. Niektorzy narzekaja na dosc twarde nastawy zawieszenia. Mnie ono odpowiada. Przy predkosci ok. 130 czułem lekkie drgania na kierownicy. Ale tylko na alufelgach. Na drugim stalowym komplecie i zimowkach było OK. Po wymianie tarcz przednich koniec z drganiami. Poczatkowo stukało tylne zawieszenie, ale po solidnym podklejeniu oslon tylnych amortyzatorow hałasy sie skończyły.
~Look7
Kombi 1.6 16V 109KM 80kW
Fajnie. W porównaniu z Passatem którego miałem wcześniej wypada podobnie. Prowadzenie się i trzymanie się drogi. Jak do tej pory musiałem wymienić sprężynę na McPhersonie i łożysko i dwa łączniki stabilizatora. Podobno często padają, średnio co dwa lata. Tak twierdzi kolega który ma też 307 tylko sprzed liftingu.
~Kubeusz
Hatchback 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Zawieszenie bardzo dobrze trzyma w zakrętach. Nie jest również ani za twarde ani za miękkie. Układ hamulcowy super, progresywny i pozwalający na pełną kontrolę nad autem przy hamowaniu. Układ kierowniczy w porządku. Ocenę obniżyłem przez dość częste usterki zawieszenia na naszych drogach i hałasowanie na dziurach.
~chab7
Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Prowadzi się dość fajnie. Mogłoby być trochę lepsze tłumienie po najechaniu na dziury, bo stuki trochę słychać, prawie jak w Bravce. Zobaczymy ile pożyją wahacze i amortyzatory, na przeglądzie wychodziło wszystko jak prosto z fabryki, ale na naszych dziurach trzeba być szczęśliwym jak się koła nie urwie.
~Adamus
Sedan 1.6 HDi 110KM 81kW
Bardzo ladnie sie trzyma drogi na zakretach. Ale to tez moze kwestia opon. Zawieszenie mogloby byc troche cichsze w trakcie pokonywania prostopadlych nierownosci, ale usztywnienie zawieszenia w porownaniu z innymi "francuzami" pozwala na lepszy "kontakt" z autem. Dobry promien skretu.
~arti7907
Cabrio 2.0 HDi 16V FAP 136KM 100kW
To zależy czego człowiek szuka, kupując takie auto musimy się liczyc ze zwieszenie nie będzie super twarde tak jak to ma miejsce w niemieckich smaochodach. Od dobrych kilku lat jeżdze tylko francuskimi samochodami, wiec to zawieszenie mi odpowiada, ogólnie komfortowo.
~poTURBOwany
Kombi 2.0 HDi 16V FAP 136KM 100kW
Jezdze na 17 calach i po polskich drogach wiec moze to przez to \" tylko dobrze\", pewnie w niemczech nie zauwazylbym deliketnych stukow dochodzacych z pracujacego zawieszenie ( nie mowie tu o jakis luzach) po prostu jak cos pracuje to to slychac i tak jest wlasnie w 307 sw.
~Karol
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
Wygodne ale pojawiają się problemy ze stukiem w zawieszeniach. Szybko się wybija ale to prosta konstrukcja więc i tanie naprawy. Kierownica precyzyjna dość lekka ale niepozwalająca na odpłynięcie podczas jazdy. Daje uczucie kierowania autem a nie pontonem.
~halloweed
Kombi 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
307 z 1.6hdi nie nadaje się do szybkiej jazdy w zakrętach wiec w zasadzie nie ma co tu pisać. No może poza trwałością zawieszenia bo w ciągu 70tys km po różnych drogach tylko raz wymieniałem łączniki stabilizatora. Nic złego w zawieszeniu się nie działo.