Lista ocen Peugeot 307 II (112) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 126 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~brudi@o2.pl
Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
z przodu super, nawet przy wysokich prędkościach jest przyjemnie, natomiast z tyłu przy prędkościach autostradowych słychać szum tylnych opon, być może to wina kiepskich opon, bo pirelli p7 które w testach pod względem hałasu wypadły fatalnie, pomijając opony to przy ok 80 pojawia się szum relingów, fabryczne radio gra, ale chyba najgorzej ze wszystkich poprzednich aut, głośniki liche, często mam wrażenie, że coś się stało z łożyskiem lub...
~mokitoki@wp.pl
Hatchback 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Na przednich fotelach cisza, z tyłu powyżej 160 słychać dosyć dosyć tylne opony (może to wina 205 które mam obecnie). Jednak trzeba pamiętać, że to nie sedan. Zastanawiałem się nad zakupem fiata bravo II ale: 1. bajerancki w środku, ale jakość materiałów...po prostu fiat. 2. testowałem wersję 1.9 MJET 150km..w porównaniu do 307 bardzo głośno w środku (silniki) a i przyśpieszenie nie porywa.
~chab7
Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Za to kryterium należała by się 6. Jest rewelacyjnie cicho. Można swobodnie rozmawiać bez przekrzykiwania, w radyjku słychać każdy dźwięk. Mam porównanie z Octavią, tam nie da się rozmawiać podczas jazdy taki hałas, już nie mówiąc o słuchaniu radia. W peugeocie jest naprawdę cichutko, niewtajemniczony nie jest w stanie powiedzieć czy to disel czy benzyna.
~Grzechotnik
Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Dla mnie OK, trzeba pamiętać, że to nie mercedes czy BMW. na postoju prawie nie słychać silnika, tylko dmuchawa, podczas jazdy do 160km/h jest ok, ale jak to w dieslu nie ma wiekszej różnicy (odczuwalnej) czy jedziesz 90 czy 130, szumy powietrza opływającego karoserię są znośne, nie ma gwizdania czy czegoś podobnego.
~Adamus
Sedan 1.6 HDi 110KM 81kW
Auto bardzo ciche. Zawieszenie daje o sobie znac na nierownosciach. Dzieki temu nie jezdze po dziurach :) Troche meczoce odglosy i klekotanie dochodzace z tylu. Chyba nie do konca dopracowano mocowanie oparcia tylnego fotela. Udalo mi sie to wyciszyc, ale chyba musze znowu poprawic.
~halloweed
Kombi 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Mój pierwszy dizel więc nie byłem przyzwyczajony, ale auto jest momentami irytująco głośne. Zwłaszcza przy prędkościach miejskich rzędu 50-60km. Na 3 biegu wyje, na 4 się krztusi i dygocze. Cichnie powyżej 90, do 150km/h można spokojnie podróżować
~Wiśniewski
Cabrio 2.0 16V 140KM 103kW
Jak na auto tego typu jestem mile zaskoczony, ze złożonym dachem w środku cicho, silnik przy spokojnej jeździe mało słyszalny. Na drodze z dużymi nierównościami czasami skrzypnie z okolic dachu. Ale to nie terenówka.
~Michał
Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW
Słabe, nawet przy niewielkich prędkościach słychać opony i silnik. Do tego dochodzi przykry odgłos zamykanych drzwi... drzwi i klapa bagażnika są tak lekkie, że brakuje poczucia solidności i bezpieczeństwa nadwozia. :(
~codenamepawel
Kombi 2.0 16V 140KM 103kW
Autko na luzie mruczy cichutko, na początku nie mogłem się przyzwyczaić, że jest włączone, ale po dodaniu gazu słychać brzmienie silnika, nie jest za głośne. Przy 160 km/h da się rozmawiać bez większego problemu.
~rodman24@vp.pl
Hatchback 2.0 16V 177KM 130kW
Jeżdżę na profilu 50, z tyłu na studzienkach lub większej dziurze morze być nieco hałaśliwie, mi nie przeszkadza, jak coś to polecam większy profil opony. Silnik wydaje delikatny pomruk, dopiero powyżej 4000/ob słychać ryk lwa.