Lista ocen Peugeot 307 II (144) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 94 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kordian
Hatchback 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Żadnych poważanych napraw. Tylko rzeczy eksploatacyjne. Spalanie na bardzo dobrym poziomie. średnie z ostatnich 5000km to 5,6 litra. O dziwo spalanie z komputera pokrywa się z tym z dystrybutora. Najmniejsze spalanie 4 litry przy trasie i 80km na h na 5 biegu.
~Robustboy
Kombi 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Oczywiście staropolski zwyczaj każe narzekać na ceny, ale trzeba przyznać że, zużycie paliwa utrzymywało się na przyzwoitym poziomie (aktualnie utrzymuje się na poziomie 6,5 - 7l/100km w jeździe mieszanej), a ceny przeglądów/napraw nie były wyższe niż w innych autach.
~grzdyl
Hatchback 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Raz na trasie w warunkach \"ekstremalnych inaczej\" (Pusto, jechałem 200 km praktycznie sam, bez wyprzedzania utrzymując prędkość ok. 90 km/h) spalił 3,9 lt/100km. Po mieście (Warszawa) spalanie to ca 9,0 ltr, co jest 50% przekroczeniem tego co obiecuje Peugeot.
~marcin
Hatchback 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Zuzycie paliwa w moim przypadku jest bardzo dobre. W trasie podczas w miare spokojnej jazdy jest to 4,5 l. w mieście przy energicznej jezdzie napewno nie przekroczy srednio 7 l. Ceny napraw oraz przegladow sa mysle porownywalne jak u innych marek klasy sredniej.
~profik
Kombi 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
tutaj tylko dobrze - pali mało pod warunkiem że jedziemu po mału - dużo podróżuje więc nie zawsze pilnuje spalania - i łatwo wskoczyć powyżej 6,5 poza miastem - ciekawostka po miescie można palić mniej - ale to prawdopodobnie przez dziwnie zestopniowane biegi...
~Boleslaw
Kombi 1.6 16V 109KM 80kW
Na trasie nad morze Poznań - Kołobrzeg przy max.szybkości do 120 zużycie wyniosło około. 6.4 l. Sprawdzone po ponownym zatankowaniu do pełna ponieważ komputer wskazał śr. zużycie 9 l. co mnie niemile zdziwiło. Na zejście poniżej 6 litrów chyba nie ma co liczyć.
~maestrus
Hatchback 2.0 16V 177KM 130kW
wzorowe, wszystko tanie (podst. elementy eksploatacyjne) a nawet sławetna elektronika (np. wymieniałem wentylator i rezystor dmuchawy) - koszty malutkie a dostępność części bardzo duża. Poza tym nie miałem innych usterek przez przeszło 50kk.
~Fiku_Miku
Kombi 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Póki co wiem tyle. Eksploatacja serwisowanie oleje, tarcze, klocki,rozrząd itp. taniocha i duża dostępność. Spalanie, lepiej być chyba nie może 5.6 max (takie niby miasto), więc pewnie na trasie w klimie i załadowany pewnie będzie max 6 :)
~macroll
Hatchback 1.6 HDi 16V 109KM 80kW
Byłem zdziwiony ale na kompie pokazuje że pali 3.7 l. na trasie. W mieście podchodzi do 5 l. Głównie jazda mieszana i spalanie pokazuje na poziomie 4 l. Na pewno zima będzie litr więcej ale to i tak dobrze. Pod względem oszczędności polecam
Dziennik kosztów dla Peugeot 307 II
5,9
8,8
10,8
~Wally
Cabrio 2.0 HDi 16V FAP 136KM 100kW
Silnik znany i dostępny , podwozie podobnie, przód jak w typowej 307 po lifcie, ale tył .... jedno światło tylne kosztuje tyle co komplet wszystkich do typowej 307. Tu trzeba uważać, potrafią odpaść klosze z tylnych lamp.