Lista ocen Peugeot 308 I SW (40) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PIRO1
SW 1.6 HDi FAP 112KM 82kW
paliwo opisałem przy silniku. Jestem bardzo zadowolony (poza ceną paliwa). Trasa zużycie minimalne, miasto dość niskie. Ceny przeglądów za wyskie. Jak w Tpyocie za Avensis. Mogę zapłacic raz w roku ale ta beznadziejna obsługa klienta, brak kontaktu i chęci współpracy, porady. Nie chce się wracać do salonu. Dlatego odstępuję od czynności serwisowych innych niż konieczne (olej). Te przeglądy nic nie wnoszą. Poziom płynów w przeźroczystych...
~Miras
SW 1.6 VTi 120KM 88kW
mam mieszane odczucia. z jednej strony 1400 kg, cały czas na klimie i światłach, ale z drugiej wg producenta powinno być 6,9 l / 100 km. mnie się nie udaje, a nie mam zbyt ciężkej nogi i mieszkam w małej miejscowości, więc nie stoję w korkach. wg komputera średnie zużycie to 7,2 ale realnie wg własnych wyliczeń wychodzi 7,6. nawet w trasie ciężko zejść poniżej 6 l przy spokojnej jeżdzie. z drugiej strony trasa 800 km z przeciętną prędkością...
~Kamil
SW 1.6 VTi 120KM 88kW
W trasie z Krakowa,przez Słowację,Węgry do Splitu spalanie wyniosło średnio 7,8/8,6 litra jadąc 135/150-tylko przy wyprzedzaniu czasem trochę więcej. Najwyższe spalanie było na Słowacji. Przy żwawej jeździe wyszło 9.6 litra-wiadomo kręta, górska droga,pełen bagażnik i trzy osoby na pokładzie. Najbardziej ekonomiczną prędkością jest 130/140. W mieście również nie ma tragedii.Auto pali około 8 litrów.
~artur
SW 1.6 HDi FAP 112KM 82kW
1.6 to mały silnik i mało potrafi, auto swoje waży i niestety trzeba deptać żeby jechać, wtedy auto pali jak porządna 2 litrowa jednostka tdi lub tdci...w mieście minimum to 6,5 do 6,8, natomiast trasa na poziomie 6,2 ( 120-130km/h ) poprzednie auto z silnikiem diesla 2.0 i mocy 160KM potrafiło spalić 7 litrów w mieście i 5,4 na trasie przy prędkościach 140-160km/h !!!!!!
~PIRO1
SW 1.6 HDi FAP 112KM 82kW
Jeśli chodzi o paliwo (poza jego ceną) to jedna z największych zalet tego samochodu. Małe zużycie paliwa. Przy wiekszym silniku mam lepsze parametry niż poprzednie auto z 1,2 i 75 KM. Ocena dobrze bo drogie przeglądy, porównywalne z Toyotą Avensis a to chyba nie oto chodzi. A może właśnie tak. Nie wiem. Naprwy pewnie poza ASO można zrobić taniej i z niegorszą jakością i obsługą.
~tomciogar
SW 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
DOSKONALE. Najtańsze auto w utrzymaniu jakie miałem. Średnie spalanie od zakupu(prawie 60 tyś km) to 4,9 litra na 100 z czego 90 % kilometrów zrobione na terenie okręgu katowickiego. Trasy to tylko wypady na weekand i wakacje - wtedy można zejść przy spokojnej jeździe do 4 litrów. Dodatkowo ceny części jedne z najniższych na rynku
~kvarek
SW 1.6 HDi FAP 112KM 82kW
Jak dla mnie rewelacja. Miasto (Warszawa, podaję bo to naprawdę robi różnicę, chociaż zmoich obserwacji we Wrocławiu jest podobnie) 5.9 - 6.5 l/100KM , trasa 4.8 - 5.4 l/100KM. Zaznaczam że jeżeli przesiadacie się z benzyny to trzeba zmienić przyzwyczajenia odnośnie zmiany biegów, mój pierwszy bak to było jakieś 6.7 l/100KM.
~Andrzej
SW 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
Małe spalanie, tanie oryginalne oleje i filtry, proste zawieszenie, chyba najtańsza dwumasa i sprzęgło na rynku. Pomyłka to tylne tarcze które występują razem z łożyskiem. Opony w fabryczny rozmiarze bardzo drogie np. firmowa 215/55 450zł, ta sama opona w rozmiarze 205/55 290 zł
~Monika
SW 1.6 HDi FAP 112KM 82kW
Przy stosunku cen paliwa do zarobkow w kraju, w ktorym mieszkam, drozej wychodzi komunikacja miejska, auto jesli chodzi o zuzycie paliwa jest fantastyczne!wymiana oleju (niskopopiolowy TOTAL specjalnie do silnikow z FAP) + filtry w ASO Peugeota to niecale 100 euro.
Dziennik kosztów dla Peugeot 308 I SW
9,1
~Lucjan
SW 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
auto ma ponad 13 000 km. średnie zużycie paliwa wg komputera to 5,6l. (wynik wiarygodny, bo sprawdziłem wskazanie komputera z rzeczywistym zużyciem (tankowanie pod korek) stosunek miasto/trasa mniej więcej po połowie. Klima działa cały rok: w zimie suszy powietrze, w lato chłodzi.
Peugeot 308 I SW