Lista ocen Peugeot 308 I SW (27) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lion King
SW 1.6 VTi 120KM 88kW
Wymiana 50 tys. km całości rozrządu(podobno bezobsługowy na łańcuchu) z winy wadliwego napinacza oraz elektrozawór podający olej na wałek rozrządu.Starta okładzina z koła napędzającego pompę wody która w nietypowy sposób jest napędzana przez pasek(bezsensowne, awaryjne rozwiązanie)- skutek koło napędzające do wymiany. Poza tym już od 2 lat spokój.
~kowrob@gazeta.pl
SW 1.6 VTi 120KM 88kW
Przy zakupie wiedziałem, że muszę wymienić chłodnicę klimy ( w serwisie powiedzieli mi, że gdyby wentylator był zamontowany z drugiej strony to chłodnica wytrzymałaby z dwa lata dłużej- sól swoje robi) i nagrzewnicę, a poza tym normalna eksploatacja klocki, oleje itd.
~grzeniu
SW 1.6 VTi 120KM 88kW
auto 3 miesiące w serwisie przez rok użytkowania . problem ze sterownikiem silnika którym trudno dobrac właściwy sonda lambda 3 raz wymianiana gdyż była spalona {każda z innej firmy} raz w miesiącu błędy sie pojawiały
~Miras
SW 1.6 VTi 120KM 88kW
Byłoby bardzo dobrze, gdyby nie ścierające się tarcze hamulcowe. Ja swoje wymieniłem po 45000 km, ale inni nie mają tyle "szczęścia". Założyłem dobre zamienniki i myślę, że to dobry wybór. Innych usterek nie miałem.
~Jacek
SW 1.6 THP 150KM 110kW
Ciągły problem z wyciekiem oleju, którego kilku różnych mechaników nie mogło zlokalizować i skutecznie usunąć. Przy okazji wycieku, zawsze pojawiał się jakiś problem z silnikiem.
~PIRO1
SW 1.6 HDi FAP 112KM 82kW
Poważanych usterek brak ale jak dla mnie układ hamulcowy do którego należą tarcze to sprawa poważana. Wybieram się do serwisu bo coś mi brzęczy chyba w prawym przednim zawieszeniu.
~doprze
SW 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
w czasie 4 lat wymieniałem olej i filtry. Wymieniłem amortyzatory i sprężyny tył i hamulce tył. Reszta bez ingerencji. Ale to nie są poważne usterki.
~Tom
SW 1.6 VTi 120KM 88kW
Wysoka awaryjnosć tego silnika benzynowego - zresztą dużo informacji na ten temat można znaleźć na różnych forach internetowych.
~Fyrkes
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Przy przebiegu 1000 km padł czujnik ciśnienia. Obecnie jest na liczniku 10 000 km i nic poza tym.
Dziennik kosztów dla Peugeot 308 I SW
9,1