Lista ocen Peugeot 308 I SW (33) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
SW 2.0 HDi FAP 136KM 100kW
Szybko się nagrzewa, przy dużym słońcu trzeba zasłaniać dach roletą. Klima wyrabia się nawet w duże upały, jechałem autostradą przy 39oC i w aucie było komfortowo. Duży plus za dodatkowe nawiewy na tylną kanapę. Denerwujące jest że po uruchomieniu auta klima automatycznie włącza najwyższy bie wentylatora żeby schłodzić kabinę, a wtedy robi się głośno
~Lion King
SW 1.6 VTi 120KM 88kW
Słabizna. Wiatraki strasznie huczą ( przy większej mocy nawiewu nawet głośniej niż silnik). Klima chłodzi w upały w miarę szybko. Wielki plus za klimatyzowany schowek i dodatkowe nawiewy z tyłu. Dziwne że przy ustawieniu LO (temp. na zewnątrz 7 st.) dmucha mi ciepłe powietrze.
~Kamil
SW 1.6 VTi 120KM 88kW
Dwustrefowy automat radzi sobie nawet dobrze. Bardzo szybko osusza wnętrze a także chłodzi w lecie. Jednak zimą chwilkę zajmuje nagrzanie. Tu minus właśnie z powodu dość wolno nagrzewającego się silnika-pomimo garażowania.
~Konrad
SW 1.6 HDi FAP 112KM 82kW
OK. Automatyczna klimatyzacja radzi sobie bardzo dobrze, pomaga również osobny nawiew dla tylnich siedzeń. W niskich temperaturach silnik stosunkowo szybko się nagrzewa i również pozwala szybko ogrzać wnętrze auta.
~PIRO1
SW 1.6 HDi FAP 112KM 82kW
Generalni OK. Jedyne co to działająca klimatyzacja trochę hałasuje i przenosi drgania na samochód. Drgania czuć podczas postoju np. na światłach. Podczas jazdy nakładaja się zapewne z innymi, więc niezauważalne.
~Lucjan
SW 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
Dałbym doskonale gdyby klima była trochę cichsza. ale jest naprawdę sprawna. Sprawdzona w temperaturze powietrza 44 stopni. zimą nagrzewa się bardzo szybko. Czujnik nasłonecznienia naprawdę działa
~jkfish
SW 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
Bardzo dobra klimatyzacja dwustrefowa. Zimą szybko nagrzewa samochód, a w upalne dni szybko chłodzi. Nawiewy na tył powodują że także pasażerowie na tylnej kanapie mogą czuć pełen komfort.
~kowrob@gazeta.pl
SW 1.6 VTi 120KM 88kW
Po wymianie nagrzewnicy wszystko jest ok. trzeba tylko pamiętać aby zasłaniać dach roletą, bo jak go nie zamykałem to samochód potrafił sie nieźle nagrzać. Trochę głośna dmuchawa.
~Fablokman
SW 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
W zasadzie zmieniłem samochód głównie dla dwustrefowej klimatyzacji. Miłym dodatkiem są dysze wylotowe przy tylnych siedzeniach z możliwością regulacji. Polecam każdemu!

Usterki Peugeot 308 I

Peugeot 308 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~doprze
SW 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
Jak to diesel wolno się nagrzewa. W lato w miarę szybko schładza. Duża powierzchnia szyb i panorama sprawia, że auta szybko się nagrzewa.
Peugeot 308 I SW