Ocena kierowcy - Peugeot 308 I SW

PIRO1, 13 lat temu
Silnik 1.6 HDi FAP 112KM 82kW
Rok produkcji 2008
Peugeot 308 I SW 1.6 HDi FAP 112KM 82kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Jak pisałem w poprzednim wpisie samochód ma wiele swoji zalet. Moja ocena ogólna jak widać max. 4 ale samochodu ponownie nie kupię. Zasługą tej opini nie jest samochód lecz podejście serwisu i generalnie marki. To nawet widać po wpisach w opiniach. Proszę zauważyć wielką aktywność opiniotwórczą w marcu. Nagle jest tam 11 opinii a na przestrzeni 12 dni aż 10 opnii. To ewidentna napaść Peugeota na ten serwis i sztuczne podnoszenie dobrego wizerunku wśród oceniających na tym serwisie. Jeśli jest jak myślę i piszę to potwierdza moją opinię o Peugeot ogónie. Jak popatrzeć na poprzednie miesiące widać max. trzy wpisy w miesiącu. Brawo pracownicy Peugeot, pochwała za kreatywność. Jednak proponowałbym wykorzystać ten czas na edukację i opracowanie sposobu na zadbanie o klienta i jego auto. Czego jak do tąd nie mogę pozytywnie ocenić. To się potwierdza ilekroć odwiedzam salon. Ale mój samochód lubię.
Już pisałem wcześniej, silnik jest świetny, dynamiczny i oszczędny. Ale przesadza pracownica Peugeot, że robi na nim 1000-1100 kilimetrów na jednym tankowaniu w miesiącu. Raz mi się udało przejechać 1200 km na jednym tankowaniu ale ego samego dnia na autostradzie, na dystansie 1200 km z prędkością średnią 120 km/h. To fajny wynik. Jeżdzie miejskiej, stosując ecodriving około 900 (lekko ponad). Silnik pracuje kulturalnie lecz zauważyłem czarne zapylenie w okolicy turbiny (na je obudowie i elementach przyległych). Wymieniono w serwisie jakąś obejmę.
Trzeba prowadzić dźwignię.
Połączę tu z układem kierowniczym. Stale denerwuje mnie nadwrażliwość kierownicy na nawet najdrobniejsze nierówności na drodze.\"kocie oczy\" mogę liczyć po szarpnięciach kierownicy (oczywiście drobnych). Przy wyzszej prędkości niż typowo miejskiej ta wrażliwość układów spada. Ale dalej istnieje coś w rodzaju nadwrażliwości. Czy ktoś tak też ma. Proszę o ewentualne wypowiedzi. W sserwisie uzyskuję odpowieź, że to taka konstrukcja, dająca komfort tu a tam nadwrażliwość.
Ja tam nie mam problemów mimo że SW. Lustra opowiednio duże i w akceptowalnym miejscu. Dla mnie wystarczy przednia szyba reszta to ocena sytuacji, ostrożność, wyczucie, doświadczenie i wprawa.
Zupełnie OK
Wystarczająco. Fany nawiew na tylną kanapę
jak w ocenie
Wystarczające
paliwo opisałem przy silniku. Jestem bardzo zadowolony (poza ceną paliwa). Trasa zużycie minimalne, miasto dość niskie. Ceny przeglądów za wyskie. Jak w Tpyocie za Avensis. Mogę zapłacic raz w roku ale ta beznadziejna obsługa klienta, brak kontaktu i chęci współpracy, porady. Nie chce się wracać do salonu. Dlatego odstępuję od czynności serwisowych innych niż konieczne (olej). Te przeglądy nic nie wnoszą. Poziom płynów w przeźroczystych zbiornikach kontroluję samodzielnie. A i tak jak coś się pojawia tego nie identyfikują tylko zostawiają a nawet ignorują. Miałem taką sytuację gdy widziałem drobny, zewnętrzny problem na silniku, który nie został zidentyfikowany.
Zwicrowane tarcze hamulcowe. Identyfikacja problemu przy 20.000 km
poważnych brak.