Ocena kierowcy - Peugeot 308 II Hatchback Facelifting

damianno53, 6 lat temu
Silnik 1.2 PureTech 130KM 96kW
Rok produkcji 2017
Peugeot 308 II Hatchback Facelifting 1.2 PureTech 130KM 96kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Silnik : Fajnie wyciszony
Zawieszenie : Przyjemnie, na 17" nie tłucze
Inne : Dach panoramiczny
Inne : Problemy z połączenie systemu multimedialnego z Iphone, problem z odczytaniem kontaktów, sms, w zasadzie 308 łączy się z Apple, ale poza tym opcje są w większości niedostępne.
Auto dla niewymagających
Silnik super, dobra dynamika jak na 1.2 i 130 KM, silnik pracuje równo, na wolnych obrotach praktycznie go nie słychać, nie ma denerwującego tyrkotania, szybko się nagrzewa, obecnie zrobiłem nim niecałe 800km ale musze przyznać że jest udany. Silnik zaczyna hałasować dopiero przy 4-5 tyś obrotów, a tak jest przyjemny.
Płynna, w miarę zmienia biegi, fajnie trzyma na wyższych obrotach przy mocniejszym wciśnięciu gazu, nie zbija biegu od razu, tylko czeka na reakcje kierowcy. Jedyny minus to wyłączanie hydrokinetyka przy dłuższym postoju na hamulcu, nie jest to złe, ale szybsze ruszanie ze świateł może zakończyć się delikatnym szarpnięciem.
Fajny, mała kierownica, układ pracuje przyjemnie, nic nie udaje.
Każdemu polecam światła FULL LED, bajka, na prawdę są wartę tej kasy, co do reszty, kamera cofania z tyłu nie jest konieczna, pakiet czujników wystarcza.
Autko małe, ale przyjemne w środku, dla 4 osób w sam raz. Piąta osoba lepiej niech siedzi w bagażniku, a nie z tyłu bo może być ciasno, nawet bardzo.
klima działa, ogrzewanie też, NIE WARTO brać podgrzewanych foteli wraz z masażem, masaż to porażka a podgrzewanie jest na jakimś przekaźniku, który potrafi się wyłączyć i podgrzewanie nie działa. Mata pod fotel na sztywno będzie lepszą opcją.
Kierowca 175 średnio zbudowany i pasażerka 164 średnio drobna mają miejsce, osoba z brzuszkiem może mieć ciężko.
DRAMAT .... poza przednią szybą akustyczną reszta do porażka, niestety kupiłem sobie dokupiłem panoramiczny dach.. który szumi już przy 80km/h, nie polecam tej opcji, nie warto...
Auto nowe, wzięte w wynajem, więc koszty mnie nie dotyczą.
Pełna wersja po rabacie wyszłą 98 tyś, więc nie jest źle, ale dla zwykłego śmiertelnika będzie drożej.
Na razie brak
na razie brak