Lista ocen Peugeot 308 II SW (41) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~James_Enfield
SW 1.2 PureTech 130KM 96kW
Całkowite zaskoczenie. Posiadam wersję SW więc spodziewałem się rozbujanej wanny a tu okazuje się, że mamy do czynienia z dobrze zestrojonym zawieszeniem do jazdy zarówno w mieście jak i w trasie. Minus jedna gwiazdka, bo mimo wszystko wolałbym, żeby było minimalnie twardsze. Układ wspomagania działa perfekcyjnie i pomimo małej kierownicy nie ma żadnych problemów z opanowaniem samochodu.
~Mephic
SW 1.2 PureTech 130KM 96kW
Absolutny skandal - czterokrotna wymiana przednich amortyzatorów, wymiana poduszek, wymiana elementów kolumny a zawieszenie stuka na dziurach (wymiana poduszek pomogła na kilka tys. km, niestety serwis nigdy już nie wymienił jej pomimo zwrócenia im uwagi, że problem nie tkwi w amortyzatorach). Producent olał temat bo twierdzi, że nie jest gwarantem (to kto jest jak nie oni?)
SW 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Myślę, że jest osiągnięty złoty środek w tym samochodzie. Jest trochę sztywny a zarazem komfortowy, lecz raczej z przeważaniem na to drugie. Np. jak wjedzie się na studzienkę auto "skacze w bok", nieprzyjemne uczucie. Układ kierowniczy czuć że elektroniczny i raczej nie daje feelingu co się dzieje z kołami. mógłby chodzić trochę ciężej.
~Damian
SW 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Generalnie ok - największe zastrzeżenia mam do wyciszenia zawieszania - niestety jest słyszalne choć i tak lepiej niż Peugocie 208 którego miałem okazje testować. Dodatkowo przy szybko pokonywanych zakrętach ma się wrażenie że tył nie jest do końca stabilny - ucieka.
~aop
SW 1.2 PureTech 110KM 81kW
Komfortowe ale i pewne zawieszenie (twardo-elastyczne) - zdało doskonale egzamin na niemieckich autostradach (Frankische Schweiz). Nierówności poprzeczne są odczuwalne ale nie psuje to zbyt mocno dobrego komfortu jazdy jaki daje zawieszenie (z tyłu belka skrętna)
~jareckiha
SW 1.2 PureTech 130KM 96kW
Mały niedosyt w relacji do zawieszenie wielowahaczowego (jeździłem poprzednio Focusem). Tym nie mniej, jest fajnie zestrojone, dość sztywne, ale bez przesady. Nie hałasuje. Ukad kierowniczy czyły, mały promień skrętu. Generalnie: pozytyw.
~wolo
SW 1.6 HDi 92KM 68kW
nic na chwilę obecną nie mam do zarzucenia ukłdowi jezdnemu. w ciasnych zakrętach mam wrażenia że tył jest trochę za lekki - zamiast stali jest tworzywo sztuczne jako tylnia klapa oraz w miejscu podłogi pod koło zapasowe
Dziennik kosztów dla Peugeot 308 II SW
5,9
6,9
~Zorba
SW 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Jest okej. Przy odrobinę szybszej jeździe w zakrętach na nierównościach tył jest mocno niestabilny, tak jakby się "przesuwał". We Focusie pod tym względem jest w opór lepiej. Niestety w Pugu tylko belka.
Peugeot 308 II SW