Lista ocen Peugeot 308 II SW 1.2 PureTech 130KM 96kW 2014-2017 (9) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~James_Enfield
SW 1.2 PureTech 130KM 96kW
Całkowite zaskoczenie. Posiadam wersję SW więc spodziewałem się rozbujanej wanny a tu okazuje się, że mamy do czynienia z dobrze zestrojonym zawieszeniem do jazdy zarówno w mieście jak i w trasie. Minus jedna gwiazdka, bo mimo wszystko wolałbym, żeby było minimalnie twardsze. Układ wspomagania działa perfekcyjnie i pomimo małej kierownicy nie ma żadnych problemów z opanowaniem samochodu.
~Mephic
SW 1.2 PureTech 130KM 96kW
Absolutny skandal - czterokrotna wymiana przednich amortyzatorów, wymiana poduszek, wymiana elementów kolumny a zawieszenie stuka na dziurach (wymiana poduszek pomogła na kilka tys. km, niestety serwis nigdy już nie wymienił jej pomimo zwrócenia im uwagi, że problem nie tkwi w amortyzatorach). Producent olał temat bo twierdzi, że nie jest gwarantem (to kto jest jak nie oni?)
~jareckiha
SW 1.2 PureTech 130KM 96kW
Mały niedosyt w relacji do zawieszenie wielowahaczowego (jeździłem poprzednio Focusem). Tym nie mniej, jest fajnie zestrojone, dość sztywne, ale bez przesady. Nie hałasuje. Ukad kierowniczy czyły, mały promień skrętu. Generalnie: pozytyw.
~xad
SW 1.2 PureTech 130KM 96kW
Ja się aż tak na tym nie znam, że focus itd., itp. Dla mnie auto pięknie jeździ, wygodnie i zwinnie. Trzyma się tego czegoś pod kołami. No, a kierownica po prostu SUPER!
~Masakrus
SW 1.2 PureTech 130KM 96kW
Podrzuca tyłem jak piłka na każdym przejeździe przez tory tramwajowe na rondzie. Przy większych prędkościach nawet jest ok.
~Greg
SW 1.2 PureTech 130KM 96kW
Tutaj jest znakomicie. Auto dosłownie płynie, nie czuć żadnych dziur. Układ jezdny stworzony do szybkiej jazdy - i to w kombi.
~Paweł
SW 1.2 PureTech 130KM 96kW
Nie ma się czego przyczepić - bardzo dobrze trzyma się drogi, jest łatwy do wyczucia.
~Laudman
SW 1.2 PureTech 130KM 96kW
Rzeczywiście trochę zarzuca tyłkiem.
~Paweł
SW 1.2 PureTech 130KM 96kW
Pojazd potrafi zarzucić tyłem trakcie wychodzenia z łuku.
Peugeot 308 II SW