Lista ocen Peugeot 4007 (26) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał Nowakowski
Crossover 2.2 HDi 160KM 118kW
Dopasowana do charakteru auta. 6 bieg doskonale sprawdza się na autostradzie, przełącznik napędów umożliwia spjęcie \"na szytwno\" napędu na obie osie, co jest bardzo dużą zaletą (zaróno dla bepieczeństwa jak i możliowści terenowych auta) w porównaniu z tańszymi rozwiązaniami opartymi o sprzęgło wiskotyczne (które dostarcza moment na drugą oś, tylko w przypadku wytąpienia uślizgu osi napędzanej).
~La
Crossover 2.4 170KM 125kW
Jeździłem różnymi automatami ale cvt bezstopniowa bije je na głowę żadnych awarii mimo dużego przebiegu i od czasu do czasu ciągnięcia przyczepy kempingowej. Poprzednie samochód w automacie wytrzymał 170 000 i trzeba było skrzynię remontować. Tutaj zdecydowanie lepiej wygląda.
~Darek
Crossover 2.2 HDi 160KM 118kW
Idealnie zestopniowana, 6 przydaje się na autostradach. Duży plus za możliwość zblokowania napędu 4x4 (wbrew opiniom niektórych dziennikarzy to nie wyjście awaryjne które rozłącza się jak w jakieś RAV-4 po przekroczeniu 50 km/h) - idealne na jazdę zimą po ośnieżonych drogach.
~Darek
Crossover 2.2 HDi 160KM 118kW
6 biegów to jest to - zestopniowanie jest jak dla mnie doskonałe. Zmiana biegów typowowa dla Peugota (ma się wrażenie dość sztywnego połączenia między lewarkiem a skrzynią) - ale mi to pasuje (przypomina mi młode lata spędzone za kierownicą 405).
~Peugeot 4007
Crossover 2.4 170KM 125kW
Bardzo plynne przełożenia i jazda. Komputer cały czas dostraja skrzynie do sposobu jazdy i prędkości, i w każdej chwili można depnąć. I skrzynia ani trochę się nie zadławi. Bardzo inteligentnie zestrojona.
~Ryszard
Crossover 2.4 170KM 125kW
Skrzynia to jest najlepszy element tego samochodu ,bardzo Cicha i bezawaryjna, na autostradzie auto ma bardzo niskie obroty ,sama przyjemność jazda z taką skrzynią.
~McMaciek
Crossover 2.2 HDi 160KM 118kW
Dobrze zestopniowana (6 do oszczędzania paliwa, 5 nadaje się do jazdy po mieście z V (licznikowym) ok. 60 km/h), dość krótki skok lewarka zmiany biegów.
~Henryk
Crossover 2.4 170KM 125kW
Cvt super się jeździ, komfort !! Ciągle bez żadnej naprawy tylko olej co 60 tys. W poprzednim remont po 300 tys także tutaj na+.
~Air Master
Crossover 2.4 170KM 125kW
W ofercie była tylko manualna 5 lub automat. Z braku skrzyni manualnej o 6 przełożeniach wybrałem automat - i nie żałuję.
Dziennik kosztów dla Peugeot 4007
10,3
~Pucio
Crossover 2.2 HDi 160KM 118kW
Nie ma co się rozpisywać - skrzynia biegów pracuje bez haczeń, ma krótkie skoki i pewnie \"wchodzi\" w wybrane przełożenia.