Lista ocen Peugeot 405 II Sedan (74) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 114 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~409:)
Sedan 1.4 75KM 55kW
Tylko oświetlenie deski nawaliło, było jakieś zwarcie w instalacji i większość żarówek poszło :P Od nowości nic nei było wymianiane w zawieszeniu i teraz tył mi trochę opadł i podczas zjeżdżaniu z mostu przy załadowanym samochodzie tylne koło obciera. Pozatym popsuł się moduł od zapłonu i mechanik długo nie wiedział co jest grane. Wymieniał 3 części i nic to nie dawało, dopiero po 3 tygodniach rozmyślań wpadł na pomysł, że to może moduł...
~brv
Sedan 1.4 75KM 55kW
Mam problem ze wskaźnikiem temperatury płynu chłodniczego i poziomu paliwa. Obie wskazówki lubią sobie poszaleć. Całe szczęście, że dodatkowe kontrolki są sprawne (przynajmniej ta od poziomu paliwa, bo od zbyt wysokiej temperatury w trakcie pracy silnika się nie zapala). Kolejną sprawą są zamki w drzwiach. Wkładki mi poległy, a rozwiązanie zamykania zamków od wewnątrz też nie jest zbyt szczęśliwe. Połączenie ząbkami plastik-metal szybko się...
~Arek - aki@kki.net.pl
Sedan 1.4 75KM 55kW
Jest troche upirdliwych usterek. Chociazby elektryka, lampki na desce rozdzielczej swieca sobie tylko kiedy im się to podoba:)! Wymienialem juz 2 razy sprzegło (za pierwszym razem gość mnie oszukal jak się okazało) ostatnio cale zawieszenie naprawialem bo byly duze stuki i trzeszczenia, amortyzatory tylne, tarcze hamulcowe a ostatnią plaga są pekajace przewody od chlodnicy jednak to tylko guma, ktora juz ma prawo po tylu latach tracić swoje...
~użytkownik 405
Sedan 1.8 101KM 74kW
Wszysko do opanowania. Piszczący wyntylator nawiewu, padnięty zamek w kalpie bagażnika (jak sięużywa tylko centralnego to rdzewieje), jak zimą wszysko zamrznie to trzeba krecić kluczykiem w drzwiach, z pilota nie zawsze się da otworzyć; szybko zużywają sie wymiene kołki w zawiasach drzwi; Kostki wachaczy padają po jakichś 30´000, Co 3 lata lepiej wymienić łożyska tylnej belki niż później całą belkę.
~technobase
Sedan 2.0 121KM 89kW
Elektryka potrafi wprowadzić w zamęt niejednego fachowca. Mechanizm elektrycznych szyb to jedna wielka pomyłka, po trzech naprawach wymieniłem na korbkę i problem z głowy:) Nie polecam częstego ingerowania pod obicia drzwi, klawisze od zamykania drzwi dość nietypowe i ciężko je zamontować. Przednie zawieszenie nie jest drogie w naprawie, ale notorycznie coś stuka, puka i skrzypi.
~Lotnik
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
trochę pada elektryka,ale sam sobię ją naprawiam. są problemy z centralnym zamkiem i raz wymieniłem przełącznik opuszczania szyby,no i czujnik w drzwiach kierowcy,poza tym jak w innych autach to przepali się gdzieś żaróweczka i takie inne pierdoły.A i czasem pali się kontrolka od ABS i nieraz on nie działa a jak chce jechać do mechanika to juz wszystko gra-trochę dziwne.
~Kamilon 18
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
nie narzekam teraz muszę wymienić wężyk od przelewu pomiędzy wtryskami. Jak kupiłem samochód dałem specjalistą żeby zmienili mi rozrząd i mi zawór skrzywili i powyżej 120km temp wody rosła do 110 stopni myslałem ze mi uszczelka poszła ale okazało sie ze specjaliści zawór skrzywili.Szklanki (cylindry) nie widać zużycia mimo 292000 km
~Tomek
Sedan 2.0 121KM 89kW
Narazie spoko.Klocki tulejki(na tych hu****polskich drogach---)Chyba uszczelniacze wymienie bo mnie na polsyntetyk pokusilo i zaczal jesc oolej(usczelniacze+robota glowicy planowanie+prowadnice zaworowe +robota w warsztacie ok 650 pln ale silnik po tym jest jak nowka)
~bartekabram
Sedan 1.9 D 64KM 47kW
nie mam go długo, ale znam gościa który jeździł nim wcześniej i nie było żadnych problemów, no może poza przepalonymi lampkami na wyświetlaczu(w każdym ponoć to się dzieje) a zmienić je to cały dzięń roboty i jeszcze nie wiadomo czy dobrze wszytsko poskładamy do kupy :)))
~rapeskadra
Sedan 2.0 121KM 89kW
drobiazgi się zdarzają, ale zazwyczaj naprawiam je sam. a mechanik ze mnie żaden. stare chińskie przysłowie mówi: jak się dba tak się ma. auto podobno jest nie zawodne jak na razie mam je za krótko żeby coś powiedzieć. aktualnie wszystko OKEJ
Peugeot 405 II Sedan