Lista ocen Peugeot 405 II Sedan (98) - Silnik

Na liście zabraknie 90 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tatanka
Sedan 1.9 D 68KM 50kW
Kupiłem auto 7 lat temu. Z pozoru wyeksploatowane, z cofniętym (o około 300 tys km) licznikiem. Stwierdziłem, że jesli jeszcze 3 lata pojeździ, to bez żalu oddam na złom. Model montowany w Polsce zatem jakość wykonania gorsza, w dodatku gdzieniegdzie prześwituje już szpachel i niestety zaczyna brać go rdza. Jednak dziś nie myślę o złomowaniu, lecz nadal cieszę się jazdą bardzo wdzięcznym wozem. Silnik rewalacja - nic nie bierze oleju, odpala w...
~rapeskadra
Sedan 2.0 121KM 89kW
wszystko jak należy silniczek pracuje cichutko, rytmiczne cyka. na gazie jak i na benzynce. Zalewam tylko 98, a gaz jak tylko mogę to na BP. i jest rewelacja. przyspiesza na każdym biegu. autko w moich rekach od niespełna roku bez problemu robię 200km/h z tym że na co dzień jeżdżę spokojnie. autko troszkę się poci. poza tym nic. P.S zawstydziłem już wielu japończyków, niemców i innych teoretycznie mocniejszych oponentów.
~marian
Sedan 2.0 121KM 89kW
Silnik spontanicznie reaguje na pedał gazu.Najdziwniejszy jest fakt że pali mniej gazu niż paliwa.Palwa pali ile chce od 8 nawet do 15 zależy jak się jeździ a gazu 8-10.Silnik jest bardzo dynamiczny.Ścigałem się z bmw 520 8 zaworowym i musze przyznać że nie miała szans.Minusem jest głośna praca po przekroczeniu 3000 orotów.Na trasie podczas wyprzedzania rewelacja.
~Don Armando
Sedan 1.4 75KM 55kW
Motor TU3F2/K(K2D) 1360cm 75KM(55KW) gaźnikowy - wystarczający do spokojnej jazdy, za mały do tej wielkiej budy chociaż i tak Golf III 1.4 czy Astra F 1.4 60KM zostają daleko w tyle.Niestety silnik trapią wycieki oleju zwłaszcza od strony rozrządu(siemeringi).Dobrze znosi gaz który mam założony od 2002r.
~Lotnik
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
bardzo dodra jednostka,oszczedna i bardzo dynamiczna,VW się chowa!!!!!!! w tamtych latach ponoc był to najlepszy T.diesel na świecie.Dobry jest w 5 osób na autostradzie wydusiłem 185km/h po 14 latach eksploatacji,to chyba dobry wynik,bo w K.serwisowej napisano że V maks. to 180km/h
~wiesio9@op.pl
Sedan 1.8 101KM 74kW
Z tego, co się orientowałem mało było montowanych tych silników w Peugeotach. Zauważyłem, że przy prędkości 100 - 110 km/h przy dodaniu gazu auto nie może odrazu przyspieszyć lecz dopiero po krótkiej chwili. Jest to trochę denerwujące i jeżeli ktoś wie jak usunąć usterkę będę wdzięczny.
~skakanka P.S. PRZEPRASZAM ZA PISMO (jestem w niemczech i nie mam polskich znakow).
Sedan 1.8 101KM 74kW
Silnik glosny powyzej 130km/h, do 100km/h przyspiesza ospale ale powyzej 100km/h juz idzie bardzo dobrze. mialem okazje jechac z monachium do krakowa z kolega ktory jechal audi b4 tdi i byl bez szans, dodaje jeszcze ze spala przy szybkiej jezdzie (ok 130-150km/h)ok 9l .
~Markus
Sedan 1.9 D 64KM 47kW
Jesli chodzi o silnik 1.9D to moc 64 KM nie powala na kolana,ale pozwala na calkiem sprawne poruszanie sie tym samochodem,mimo takiego przebiegu nie ma zadnych wyciekow,nie wykazuje zuzycia oleju,pracuje rowniutko a we wnetrzu auta nie slychac ze pod maska "klekocze" diesel
~KAZIK.WOLSKI
Sedan 1.4 75KM 55kW
motor lubi obroty pow. 2,5 tyś .jak na stosunek mocy do wagi spisuje się dobrze , co prawda nie przekracza 150km/h ale za to na stacji paliwowej pelna satysfakcja , przy dynamicznej jeżdzie w mieście , zimą (tem. ok-10 stopni i niżej) zużycie gazu do 12 litrów
~brv
Sedan 1.4 75KM 55kW
Jeszcze nie miałem problemów z silnikiem. Zużycie oleju wydaje się być zupełnie w normie. Osiągnięcie prędkości 160km/h nie stanowi żadnego problemu i myślę, że to jeszcze nie szczyt jego możliwości. Jak na 75KM radzi sobie całkiem nieźle.
Peugeot 405 II Sedan