Lista ocen Peugeot 406 Coupe (50) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Patryk
Coupe 2.0 16V 136KM 100kW
Jadąc po niego nastawiałem się, że to będzie samochód do spokojnego toczenia się. Ździwiłem się bardzo, układ kierowniczy chodzi delikatnie, ale wystarczy wykonać lekki ruch kierownicą, a pojazd od razu reaguje. Na zakrętach uśmiech z twarzy nie schodzi, nie wychyla się specjalnie i jedzie dokładnie tam gdzie poprosimy. Mimo przedniego napędu, przodem nie wypluwa, może to zaleta 4-cylindrowego silnika - lżejszy przód niż w wersji v6....
~pytanie@data.pl
Coupe 3.0 V6 24V 190KM 140kW
Układ jest w standardzie przecietny, przy wiekszych predkościach nie da sie zapanowac nad samochodem, jednak po zmianie zawieszenia na sportowe i założeniu wiekszych kół 18 cali auto prowadzi sie doskonale, zarówno przy małych jak i przy duzych prędkościach. Warto wspomniec o hamulcach, bo są naprawde konkretne, po zmianie na sportowe tarcze, zaciski brembo hamują doskonale. Auto wazy ponad 1500kg, ale hamując z 200km/h zatrzymujemy sie bardzo...
~Tomek
Coupe 3.0 V6 24V 190KM 140kW
Silnik V6 swoje waży. Pug ma napęd na przód przez co podczas pokonywania naprawdę szybkich zakrętów może "wyjechać przodem". Połączenie ciężkiego przodu i polskich dróg usłanych dziurami w połączeniu z 18 " kołem powoduje, że dość regularnie (przy przebiegu 12 tys. km rocznie) trzeba wymieniać elementy przedniego zawieszenia (sworznie wahacza, końcówki drążków etc.). Szkoda, że napęd nie jest na tył - byłoby bardziej rasowo.
~Paweł
Coupe 3.0 V6 24V 190KM 140kW
Tutaj daje 5!!! A to dlatego, że układ jezdny jest idealnie przystosowany do każdych warunków drogowych... jest progresywne wspomaganie kierownicy które dostosowuję się do prędkości jazdy.. Zawieszenie jest wyśrodkowane tz. nie jest za twarde co dobrze widać na naszych polskich drogach... a za razem nie jest za mięciutkie.. samochód bardzo stabilnie się prowadzi, przyjemnością jest pokonywanie sporej ilości zakrętów... :)
~Golden
Coupe 2.2 16V 158KM 116kW
Zawieszenie dosyc twarde. Poruszam sie tym autem glownie po autostradach, wiec nie ejst to jakos szczegolnie dokuczliwe ale na polskich dziurach moze czlowiekiem troche potrzepac. Bardzo dobra przyczepnosc. Tam gdzie w poprzednim aucie (Peug. 407) pasazerowie sinieli na zakretach, teraz nawet sie nie skrzywia.
~Paweł Matusiak. gg 7895179
Coupe 2.0 16V 132KM 97kW
Zawieszenie to najlepsza część tego samochodu. Na zakrętach trzyma się niewiarygodnie. Nie jest przy tym sztywne. Jak ktoś mi powie że to nie jest zawieszenie na polskie drogi to go wyśmieje. Po dziurach po prostu płynie. Bez porównania do VW Polo i Forda Fiesty rodziców. W naszej rodzinie bardziej był chyba komfortowy tylko 305 ;)
~tiamo
Coupe 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Na seryjnych kołach nawet, nawet. Troszke ociężały na zakrętach, ale swoją masę cała ta pełna elektryka itp itd ma :-). U mnie twardsze zawieszenie i koła r18 235/40 zrobiły z tej lochy gokarta. Ale ma to swoje wady - przejeżdżając po białej linii na drodze da się określić czy jest namalowana farbą czy emulsją ;-)
~Luniopl
Coupe 3.0 V6 24V 207KM 152kW
W sumie ok. Mam zastrzeżenia do jazdy w zimę. auto strasznie zarzuca tyłem na zakrętach. Zaimponował mi bardzo system awaryjnego hamowania-auto stanęło dosłownie w miejscu przy predkosci 80km/h w chwili zagrożenia wjechania komuś w tyłek Pasażerowie pospadali z foteli a stłuczki nie było :P
~Patryk
Coupe 2.0 16V 136KM 100kW
Samochód na oponach 225/45/17 trzyma się drogi jak przyklejony, układ kierownicy jest jak na moje bardzo responsywny i cały czas wiadomo co dzieje się z przednimi kołami. Tylne zawieszenie wielowahaczowe również bardzo dobrze się spisuje.
~Bond
Coupe 3.0 V6 24V 207KM 152kW
nie jest to auto klasy GTI, jest to komprortowy pojazd do pokonywania długich dystansów i do tego nadaje się bardzo dobrze. Przy bardziej agresywanej jeździe nadwozie za bardzo się przechyla, paondto ukłąd jezdny mógłby być bardziej precyzyjny
Peugeot 406 Coupe