Lista ocen Peugeot 406 Coupe (45) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Golden
Coupe 2.2 16V 158KM 116kW
Co do wyciszenia, przy spokojnej jezdzie praktycznie wogole nie slychac silnika. Oplywowy ksztalt auta nie naraza rowniez na szum wiatru przy wiekszych predkosciach. Poprzedni wlasciciel zalozyl w moim egzemplarzu sportowy wydech, ktorego dzwiek srednio mi sie podoba i jest to jedyny minus "dzwieku" tego auta.
~Miret
Coupe 2.2 16V 158KM 116kW
Jest ok, ale jednak brak ramek w drzwiach robi swoje. Uszczelki po 14 latach już są słabe i potrafią przepuscić trochę powietrza, które słychać przy prędkościach autostradowych. Jeżeli chodzi o silnik, to nie miałem żadnych problemów z "uciążliwym" hałasem.
~Paweł
Coupe 3.0 V6 24V 190KM 140kW
auto jest dość dobrze wyciszone, lecz trzeba pamiętać, że nie ma się obramówek wokół przednich szyb w drzwiach bocznych i z czasem od otwierania i zamykania może ta uszczelka się wyrobić co jest przymocowana do dachu, ale ja ją wymieniłem i nic mi nie syczy :)
~piotr.piskozub@gmail.com
Coupe 2.0 16V 136KM 100kW
Przy 150 km/h można jeszcze spokojnie rozmawiać słuchac radia. Od 160 km/h lepiej dać sobie spokój z rozmową. Ogólnie samochód wyciszony jest bardzo dobrze - jeżdżenie po mieście z klimatyzacją i zamknietymi szybami powoduje, że nie słychać z zewnątrz żadnych uciążliwych dźwiękow.
~Patryk
Coupe 2.0 16V 136KM 100kW
Szyby bez ramek świetnie wyglądają, ale coś za coś. Ogólnie samochód jest bardzo dobrze wyciszony i do 120km/h normalnie można rozmawiać, jest cisza. Niestety silnik powyżej tej prędkości zaczyna buczeć (krótka skrzynia), tak to jest dobrze wyciszony.
~Ola
Coupe 2.0 16V 136KM 100kW
Wyciszenie jest w porządku. jako że szyby są bez ramki, należy dbać o uszczelki, bo przy większych prędkościach może być głośno. Ale jak często jedziemy 150 km/h?? Dobrze słychać pracę silnika, ni za głośno, ale w sam raz do delektowania się tym mruczeniem...
~chrupek25@wp.pl
Coupe 2.0 16V 136KM 100kW
Wyciszenie było miłym zaskoczeniem w porównaniu do mojego poprzednika Megane coupe. Cichutko nawet przy dużych prędkościach. Do tego nagłośnienie oryginalne JBL którego nie mam zamiaru w żadnym stopniu zmieniać. Cieszy mnie super brzmieniem.
~falconn
Coupe 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Silnika na biegu jałowym w ogóle nie słychać - jest lekki i aksamitny "szum" wewnątrz. Przy prędkościach 160 , czy 180 szum wiatru akceptowalny - brak ramek drzwi i jest to zupełnie normalne.
~Patryk
Coupe 2.0 16V 136KM 100kW
Wyciszenie na wysokim poziomie, ale przez bezramkowe drzwi słyszalne są szumy powietrza. Silnik jest szłyszalny, ale chyba o to chodzi w tym typie samochodów.
Dziennik kosztów dla Peugeot 406 Coupe
10,6
10,4
~kamil gg12701539
Coupe 2.0 16V 132KM 97kW
Wygłuszenie dobre na postoju bardzo nie słychać silnika. Jednak przy oponach w rozm. 225 i sportowym tłumiku w czasie jazdy juz nie jest tak cicho...
Peugeot 406 Coupe