Lista ocen Peugeot 406 (445) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 508 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Machina3012
Sedan 2.0 16V 132KM 97kW
Skrzynia samej w sobie nie można nic zarzucić, wszystko jest na swoim miejscu, ale cięgna skrzyni biegów a raczej łącznik cięgien skrzyni biegów czasami lubi wyskoczyć albo całkowicie się zużyć. Nie wiem ale chyba Francuzi strasznie kochają tworzywo sztuczne, bo i to występuje w tym łączniku przy ostrzejszych zmianach biegów albo przy ich częstych zmianach albo się wytrze i zeskoczy z zatrzasków albo się połamie. Kupiłem nowy cały metalowy i...
~kaybeaver@gmail.com
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Zacznę od wad - na zimno potrafi pracować dość opornie, niezależnie od warunków bywają problemy ze wstecznym - czasem trzeba jeszcze raz wysprzęglić, żeby wszedł. Z drugiej strony - ma rewelacyjnie dobrane przełożenia do charakterystyki silnika, nie ma więc problemu z dynamiczną jazdą, żadnych sztuczek stosować nie trzeba. Przydałaby się \"szóstka\" na trasę, bo przy około 140-150 km/h na piątce silnik ma już 3000 obrotów - to sporo.
~ernolb
Sedan 2.0 16V 132KM 97kW
porażka nie dałem noty bardzo złej bo działa dość precyzyjni ale to jej jedyna zaleta.jeśli zaś chodzi o osiągi powiem tak 1 bieg ciągnie dobrze, 2 bieg nie mówmy o nim (tragedia),3 bieg całkiem całkiem jeślimotor wkręcony jest na obroty,4 do poruszania się po mieście, 5 bieg nie wżucaj go jeśli na zegarze nie pojawi się 120km/h bo od 80do 120km/h na 5 biegu zdążysz wypalić całą paczkę fajek i jeszcze sobie poczekasz. elastycznosć na poziomie 0
~Gregorus
Sedan 2.0 16V 136KM 100kW
Od zawsze chciałem mieć automat. Jeździ się bezproblemowo i można skupić się na innych aspektach jazdy. Bardzo ładnie redukuje, ciągnie silnik do obrotów, w których bałbym się jeździć w manualu. Ma 4 biegi (AL4), ale przy 100 kmph jest nieco ponad 2tys obr, a przy 130 niecałe 3tys :). Dzięki temu na trasie pali bardzo mało i podróżuje się w komfortowej ciszy. No i ten kick-down o 2 biegi, kto zaznał ten zrozumie... :D
~malcik
Kombi 2.0 16V 136KM 100kW
ogulnie mowiac tragedia, skrzynia nie dorownuje silnikowi. Ja juz wymienilem synchronizatory 3-go i 4-go biegu. Bardzo nielubi szybkich zmian biegow. Ogulnie mowiac odradzam amatorom szybkich startow. Biegi jesli juz zapomnimy juz o tym jak sa zmieniane sa dobrze zestopniowane z malym ale silniki krzyczy o 6. predkosc podrozna tego auta to na 5 okolo 125kmh wiec jest bez sensu gdyz silnik juz wkreca sie wysoko.
~Andrey
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Tutaj też nie jest źle, ale jakoś super to niestety też nie. Problem stanowią głównie 1-ka i 2-ka, które czasami ciężko wchodzą oraz wsteczny (kilka razy bieg nie wszedł i sam wracał do luzu). Oprócz tego można trochę ponarzekać na ze-stopniowanie, bo jedynka i dwójka bardzo szybko się kończą, ale to chyba normalne w takich dieslach.
~Ola
Coupe 2.0 16V 136KM 100kW
Skrzynia posiada plastykowe przekładki, które z czasem się wyrabiają. Mój samochód ma już prawie 11 lat, więc trochę to czuć. Trochę trzeba się naszukać jedynki i dwójki, ale nie trzeba wymieniać całej skrzyni, tylko te plastiki. Wg fachowców, troche za długa przekładnia, ale przecież to nie samochód na rajdy. ja jestem zadowolona.
~maciek
Sedan 3.0 V6 24V 190KM 140kW
Przegrzewa się przy pałowaniu, działa w miarę poprawnie. Nie da się jej zajeździć przy prawidłowej eksploatacji. Stary poczciwy ZF z przekładnią hydrokinetyczną i suchym sprzęgłem. Skrzynia tania w eksploatacji i łatwa w naprawie, ale praktycznie nie zdobycia jeżeli chce się ją dokupić.
~piotr.piskozub@gmail.com
Coupe 2.0 16V 136KM 100kW
Skrzynia biegów o przeciętnej precyzyjności - ewidentny brak jakiekogokolwiek sportowego zacięcia. Charakterystyka skrzyni jak dla autka w stylu "bujamy się i lansujemy na mieście". No i ta jedynka, która sluży tylko i wyłącznie do poruszenia auta z miejsca, bo nie da się na niej nawet powoli jechać...

Usterki Peugeot 406

Peugeot 406 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Patryk
Coupe 2.0 16V 136KM 100kW
Zdecydowanie za krótka do tego samochodu. Przy 140km/h na piątym biegu jest już 3900obr, prędkość maksymalną również ogranicza, ponad 220km/h, samochód chciałby dalej, ale jest już na czerwonym polu. Biegi wchodzą dobrze, ogólnie jak się dba, to problemów nie ma.