Lista ocen Peugeot 406 (409) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 544 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kaybeaver@gmail.com
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Same plusy - nagrzewa się szybko, dmucha wydajnie. Nawet nawiew na nogi ma sens, a nie stanowi jedynie ozdoby jak w większości aut, którymi dane mi było jeździć. Na uczelnię dojeżdżam około 10 kilometrów - po jednym, dwóch ogrzewanie już wydajnie i miło grzeje, nawet pomimo dużych mrozów. Klimatyzacja świetnie radzi sobie ze schładzaniem spoconego czoła w czasie upalnego lata, ale wyraźnie odbija się na spalaniu.
~Aragorn
Sedan 1.8 90KM 66kW
Nagrzewa się szybko - to zdecydowany plus. Minusem jest natomisat ogromna trudność takiego ustawienia nawiewów, aby tym z przodu i z tyłu było tak samo. 406 ma sporą kabinę i często zdarza się, że marzną np. nogi a podkręcenie b. wydajnego ogrzewania kończy się okrzykami przykręcić grzałkę! Pomijam klimę, bo zimą w zasadzie jej nie używam natomiast latem trudno bez nie jeździć przy zupełnie niechłodzących nawiewach zimnych.
~Avalon gj1@op.pl
Kombi 1.8 16V 116KM 85kW
Wnętrze szybko się nagrzewa, ładnie odparowują szyby. Klimatronik też dobrze sobie radzi w upalne dni. Przednia szyba atermiczna więc samochód stojący na słońcu nie jest jak "piekarnik". W czasie opadów deszczu troszkę za bardzo parują szyby boczne i przednia, Pomaga funkcja odparowania/odraszania. W tej klasie auta przydał by się nawiew dla pasażrów z tyłu.
~Grzegorz
Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW
Elektryczna nagrzewnica zimą sprawdza się świetnie. Latem chłodzi bez zastrzeżeń. Mam ustawioną cały czas tą samą temperaturę i tak jeżdżę cały rok. Ja nie dotykałem się do klimatyzacji. Poprzedni właściciel też podobno tylko raz miał ją dezynfekować bez uzupełnienia. Nie wiem czy to możliwe ale 16 lat pracuje bez wymiany czynnika chłodzącego.
~406 SV
Sedan 2.1 TD 12V 109KM 80kW
Zagrzewa się raz dwa, nadmuchy dobrze umieszczone, duży zakres regulacji mocy nadmuchu. Klimatronik w tym roczniku to naprawdę wypas. Raz nastawiasz na trasie i zapominasz o regulowaniu temperatury.Klima dobrze chłodzi nawet w nagrzanym mocno samochodzie.Opcja podgrzewania foteli nie działa, maty grzewcze w tych rocznikach nie wytrzymały zbyt długo.
~kortezz
Sedan 2.0 16V 132KM 97kW
Na początku sceptycznie podchodziłem do suwakowego rozwiązania potencjomentru od nadmuchu, ale z czasem się przyzwyczaiłem i co ważniejsze - przekonałem do takiego rozwiązania. Świetna sprawa taka płynna zmiana prędkości nadmuchu. Co do ogrzewania/klimatyzacji - na 5+. Zimą blyskawicznie się nagrzewa, latem świetnie chłodzi... czego chcieć więcej?
~Machina3012
Sedan 2.0 16V 132KM 97kW
W zimne dni jest w nim ciepło a w ciepłe dni nie za bardzo dobrze. Chyba że masz klimatyzacje wtedy ta strasznie pomaga w gorące dni. Bez klimatyzacji nie ma nawet co jechać na wycieczkę z rodziną bo to koszmar. Puszka jak się nagrzeje to jaja można smażyć sobie na klacie (kurze jaja). Dobrze przemyślany nawiew pomaga z wilgocią.
~mcglow
Sedan 1.8 16V 116KM 85kW
Dzięki klimatyzacji automatycznej i fabrycznemu szyberdachowi, utrzymanie właściwej temperatuty i wymiany powietrza jest doskonałe w każdej temperaturze zewnętrznej. Niewątpliwą zaletą jest szybkie nagrzewanie układu chłodzącego, co pozwala na skuteczne działanie ogrzewania zimą, w warunkach miejskich, przy niewielkich dystansach.
~Żbik
Sedan 2.0 16V 132KM 97kW
Wentylacja sprawana, ogrzewanie również. Miałem problemy z klimatyzacją. Była nieszczelna. Koszt naprawy i uzupelnienia czynnika chłodzącego to kolejne kilkaset zlotych. Usterkę zlikwidował spec od klimatyzacji, serwis nie był tym wielce zainteresowany. Proponował wymianę prawie wszystkiego, więc podziękowałem.
Dziennik kosztów dla Peugeot 406
6,8
9,4
9,2
~tomtom
Kombi 1.8 16V 110KM 81kW
Klimatyzacji nie posiadam. Wentylacja kiepsko daje radę. Podczas deszczu szyby parują niemiłosiernie mimo wymienionych filtrów. Sam wentylator potrafił się wyłączyć na miesiąc po czym znowu działał. No i hałasuje. Plus, że samochód szybko się nagrzewa więc w zimę prędko robi się miło.