Lista ocen Peugeot 406 (404) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 549 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrey
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Cisza i jeszcze raz cisza, oczywiście do czasu. Silnika w normalnym zakresie obrotów nie słychać, a jazda z prędkościami do 90km/h jest (względnie) bezgłośna. Dopiero na autostradzie jadąc 120-130 zaczyna być dość głośno (słychać zarówno silnik jak i szum powietrza i dźwięk opon). Ale i tak w porównaniu z innymi samochodami z tego pułapu cenowego, to jest genialnie.
~StalkerOfficial
Kombi 1.8 16V 116KM 85kW
Na obrotach do 2000 to można się poczuć jakby silnika nie było. Natomiast ładny dźwięk, nasz motor, wydaje w zakresie 2500-5000. Powyżej 5000 obrotów jest już nieprzyjemne wycie. Nie polecam cisnąć do odciny, choć ciągle brzmi on lepiej niż nie jeden 1.0 przy 4000. Natomiast w jeździe na trasie odgłosy powietrza czuć powyżej 110km/h.
~tygrysek75@onet.eu
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Jesli chodzi o prace silnika to jest on bardzo dobrze wyciszony. Glosno zaczyna sie robic jak zaczniemy przekraczac 140 km/h, czyli nie jest zle. Zmienilem tez opony na kierunkowe i teraz juz odglosy toczenia tez prawie nie docieraja, jak do tego mamy w pelni sprawne zawieszenie i nic nam nie stuka, to naprawde mozemy cieszyc sie niskim poziomem halasu.
~Golden
Coupe 2.2 16V 158KM 116kW
Co do wyciszenia, przy spokojnej jezdzie praktycznie wogole nie slychac silnika. Oplywowy ksztalt auta nie naraza rowniez na szum wiatru przy wiekszych predkosciach. Poprzedni wlasciciel zalozyl w moim egzemplarzu sportowy wydech, ktorego dzwiek srednio mi sie podoba i jest to jedyny minus "dzwieku" tego auta.
~GREGOR406
Kombi 1.8 16V 110KM 81kW
Tutaj porównując do aut z lat 2005 i wyżej mamy \"głośno\". Peugeot montował tu mało uszczelek na drzwiach i jest to tak zrobione że powietrze szumi przy jeździe po autostradzie. Mnie to akurat trochę przeszkadza- jak przesiadam się do ojca Passata B6 (2005r) to różnica powala. Ale nie te czasy - tutaj to widać.
~Adam406
Sedan 1.8 90KM 66kW
Jak na tę klasę samochodu to naprawde nie mozna wymagać zbyt wiele ale po co skoro i tak jest super, a to, ze po przejściu 3500 obrotów słychać silnik to chyba dobrze, lubie tenodgłos, sportowy moze nie jest ale w porównaniu z innymi autami którymi miałem przyjemność jeździć ten klank mi najbardziej odpowiada
~xms
Kombi 3.0 V6 24V 190KM 140kW
no cóż jak był nowy pewnie było ekstra, teraz uszczelki popęłkały tu i tam i śwista, szyberek trochę przecieka, uszczelki się poodrywały. Ale to wina wieku. Silnik cichutki (słychać jedynie pasek klinowy i pompę wspomagania) można rozmawiać szeptem albo cichutko słuchać radia. Tutaj jest naprawdę świetnie.
~mg407
Sedan 2.0 HDi 90KM 66kW
Spod maski wydobywa sie bardzo przyjemny, nienachalny dziek i to tylko przy duzym obciazeniu albo zaraz po uruchomieniu silnika. Szumy powietrza pojawiaja sie przy 130 i dzieki podwojnym uszczelka nie sa przesadnie dokuczliwe. Zawieszenie cichutko polyka wszyskie dolki, kostli brukowe, tory tranwajowe...
~lolo
Sedan 1.8 90KM 66kW
Jeździłem cichszymi autami, męczące mogą wedawać się tylko szymy toczenia (jeszcze w zależności od rodzaju opon) no i u mnie wkurzająco świszczała przy większych prędkościach ,antena zamontowana na dachu . A tak ogólnie to do prędkości 100-110 słychać tylko szum powietrza, odgłosy silnika dopiero powyżej.
Dziennik kosztów dla Peugeot 406
6,8
9,4
9,2
~blekitnemigdaly
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
przy optymalnych prędkościach do 120 km/h jest ok a dźwięk nie drażni (mam niestandardowy wydech który też specjalnie nie przeszkadza)...jedyne co to ww. odgłos walki zawieszenia z nierównościami który bardziej jest słyszalny oczywiście w zimie latem już lepiej...