Ocena kierowcy - Peugeot 406 Sedan

Krzysiek, 8 lat temu
Silnik 2.0 HDi 109KM 80kW
Rok produkcji 1999
Peugeot 406 Sedan 2.0 HDi 109KM 80kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Samochód bardzo fajny komfortowy, Posiada kilka drobnych niedociągnięć np Klapa bagażnika po pewnym czasie zaczyna opadać, listwy gumowe na progach czasami zaczynają wypadać ze spinek. Ogólnie bardzo fajny na dalsze podróże wygodny i nie zbyt głośny.
Silnik okej trwały trzeba tylko jeździć na dobrych olejach. Zdarza się że katalizator się zapcha i trzeba go wyciąć lub kupić zamiennik( bez katalizatora zaczyna jednak świszczeć) .Trzeba uważać i od czasu do czasu zajrzeć do Sprężarki od Klimatyzacji bo potrafi się sama poluzować o.O tak jak u mnie i tym samym urwało się mocowanie.
Skrzynka Fajna bez większych zarzutów. Przy normalnej jeździe sprzęgło potrafi sporo wytrzymać. Jeżeli biegi nie wchodzą precyzyjnie trzeba zajrzeć do wybieraka gdzie wyrabiają się takie gumowe tulejki
Układ jezdny precyzyjny łatwy do wyczucia. W większości modeli cieknie zbiorniczek od płynu od wspomagania lecz w niczym to nie szkodzi i nie wpływa na nic.
Miłe fajne siedzonka szczególnie welurowe. Zawieszenie Fajne na Polskie drogi nie pada często ,a jest i wygodne i w miarę sztywne . Miła w dotyku deska. Kierownica którą jak się poszanuje to trochę pożyje. Z widocznością jest gorzej szczególnie do tyłu ciężko wyczuć gdzie się kończy bagażnik i czasem można zahaczyć felgą w krawężnik.
Samochód Bardzo Ergonomiczny jak na tamte czasy teraz też nie odbiega od normy. Może nawet konkurować z nowymi samochodami.
Klimatyzacja szybko chłodzi, z nagrzewaniem jest trochę gorzej. Ogrzewanie przedniej szyby Jest średnie jadąc w deszczowy dzień z kilkoma osobami trzeba czasem włączyć klimatyzację by skutecznie osuszyć szyby.
Bez tragedii z przodu mogło by być więcej miejsca trochę ale może to moje odczucie gdyż jestem wysoki
Z wyciszeniem nie jest najgorzej. Cichszy dużo w środku niż SCENIC i POLÓWKA. Dizla trochę słychać ale jeżdżąc spokojnie w środku jest przyjemnie. Powyżej 3tys/obr zaczyna być coś tam słychac
Samochód po mieście nie jest zbyt ekonomiczny ale dosyć komfortowy. Jeżeli ktoś zna się minimalnie na mechanice niektóre elementy może wymienić sam. Ceny części są różne. Drogie może okazać się koło dwumasowe ze sprzęgłem( tak słyszałem). Oraz Cieknąca maglowanica. Przy poszanowaniu i regulanym serwisie samochód zrobi wiele tys. km. z
Jakość jak za te pieniążki jakie ja dałem jest bardzo dobra. Do słabych stron tego samochodu należą Materiały które po kilku latach zaczynają odchodzić z Boczków a na siedzeniach z przodu się rozciągnęły. Zaletą jest ocynk...przy zakupie jednak trzeba uważać na progi i błotniki które lubią rdzewieć od środka a ciężko je zakonserwować bo w progach nie ma żadnych otworów technologicznych da się jednak odchylić nadkola i tam mocno napsikać FLIDOL. . Ogólnie po zakupie warto go pożądnie umyć i w każde profile zamknięte profilatycznie wlać coś typu fluidolu
Słaby hamulec ręczny który nawet po naciągnięciu jest słaby. Psujący się obieg zamknięty/otwarty powietrza. zacina się klapka przy wentylatorze i albo jest ciągle otwarta albo zamknięta,ale zazwyczaj się się zamyka i szyby parują. Sposobem jest otworzenie jej ręcznie i odpięcie silniczka od zamykania. (Lub całkowity jej demontaż)
Urwana Obudowa sprężarki, Wymiana Linek ręcznego.Od czasu do czasu warto zajrzeć do Hamulcy z tyłu i wyczyścić samoregulację.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 109KM 80kW [l/100km]

7,3