Ocena kierowcy - Peugeot 407 SW

Silnik 2.0 HDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2006
Peugeot 407 SW 2.0 HDi 136KM 100kW 2004-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : SUPER !
Po poprzednich moich autach możecie się domyślać że ta zmiana nie była dla mnie łatwa. Piszę tu opinie ponieważ właśnie ten portal skłonił mnie do zakupu właśnie francuskiego diesla. Muszę powiedzieć że było bardzo ciężko. Kupiłem samochód który ktoś oddał w rozliczeniu w salonie i jestem drugim właścicielem od pół roku i 8tyś kilometrów. Przez pierwszy miesiąc po zakupie nie docierało do mnie że kupiłem francuza i za każdym razem kiedy do niego wchodziłem czułem się jak w pożyczonym samochodzie. Teraz muszę powiedzieć że jestem zadowolony. Uważam że to była bardzo dobra decyzja! W naszym kraju jest głęboko zakorzeniona wyższość niemieckich marek i dlatego nie często kupujemy inne marki. Doposażyłem moje autko o tempomat oraz lusterko chromatyczne - koszt: lusterko 40zł (podłączyłem sam, tempomat 60zł gałka, 80zł programowanie komputera z kompleksowym sprawdzeniem błędów)
136KM dla 2.0 to moim zdaniem optymalne proporcje. Dla mnie porównywalne do 1,9 TDI 130KM w VW z tym że trochę więcej pali ale mój PEUGEOT jest ok 200kg cięższy. Więc to niweluje różnicę.
6 biegów rewelacja! Szósty bieg - 3 tyś. obrotów to ok 170km/h Wszystko chodzi ok, nie widzę wad.
Jak na kanapie! Mówią że zawieszenie nie jest na Polskie drogi, ale to było 15lat temu. Teraz drogi coraz lepsze :) Jestem po wymianie wahacza przegubu z SFK (160z) ale są już za 70zł. wymieniłem sam w 1,5h bez najmniejszych problemów z pomocom forów. A ogólnie to komfort jazdy jest wiele wyższy niż w samochodach koncernu VW i nie do końca bardziej skomplikowany jak twierdzą niektórzy.
Nie ma za dużo co pisać jest dobrze. No i jest panorama :D Niby taki gadżet ale ile radości kiedy po zmierzchu jeździsz po mieście! Pasażerowie siedzący z tyłu są zachwycenie
Dobrze, nie ma za bardzo o czym pisać.
Dwa duże plusy (mam wersję z climatronic, dwie strefy). Na środku kokpitu u góry jest duży nawiew (20x20cm) kiedy jest upał przyjemnie rozdmuchuje powietrze na samochód a nie jak kierunkowe wywiewy od których często można się przeziębić ponieważ dmuchają zimnym powietrzem prosto w twarz. Drugi plus: każdy z pasażerów może sobie ustawić gdzie ma mu dmuchać (nogi, twarz) a nie tylko opcja zmiany temperatury dla pasażera! Dla mnie duży plus (żona nie marudzi że za bardzo jej na nowu, ona chce na twarz itp.)
To był jeden z głównych czynników które skłoniły mnie do zakupu. Mam fotelik dla dziecka który jest tyłem do kierunku jazdy (RECARO POLARIC) i potrzebuje dużo miejsca (nie mylić z nosidełkiem)
Muszę powiedzieć że normalnie przy normalnej jeździe. Ale powyżej 150km/h uszczelki trzymają lepiej jak w moich poprzednich autach.
OC 470zł AXA, części jak w każdym są droższe i tańsze. A używanych części z "anglików" na portalach aukcyjnych jest bardzo dużo.
No jest ok chyba. Chociaż Ja za swojego PEUGOTA dałem tyle ile kosztowały passaty B6, OCTAVIA II, VOLVO V50 (te modele oglądałem przy kupnie auta)
Pisałem wcześniej że sworzeń wąchacza wymieniłem bez problemów (z prawej strony wiadomo dlaczego)
Nie miałem

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 136KM 100kW [l/100km]