Lista ocen Peugeot 508 I Sedan Facelifting (18) - Silnik

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mateusz
Sedan Facelifting 2.0 BlueHDi 180KM 132kW
Jeździ się bardzo przyzwoicie, dobrze wchodzi na obroty, momentu raczej też nie brakuje. Szkoda tylko, że to topowa wersja Peugeota - wypadałoby dorzucić chociaż ze 20-30 koni więcej (Mondeo ma 210 km w dieslu i 240 w benzynie). Szczerze mówiąc, 180 km to za mało jak na wersję GT. Jeśli producent czegoś z tym nie zrobi to moim kolejnym samochodem raczej nie będzie Peugeot - no chyba, że za 3 lata zdziadzieję ;-) Ale to MOJA opinia. Po prostu...
~Kuba
Sedan Facelifting 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Czytałem różne opinie, w szczególności takie, gdzie Peugeot był porównywany z tym silnikiem do Passata z 2.0 TDI 150 km. Mogę jedynie powiedzieć, żeby nie wierzyć w te brednie, że 508 to muł, a Passat jest najlepszy na świecie, że w porównaniu do Francuza to torpeda... Stek bzdur :) Silniki są bardzo porównywalne jeżeli chodzi o dynamikę. Jeżeli chodzi o kulturę pracy, Peugeot rozwala Passata na łopatki :) Owszem, VW bardzo poprawił silnik...
~Cube
Sedan Facelifting 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Hamulce pomimo że tarcze hamulcowe wyglądają minimalistycznie są bardzo skuteczne. Zawieszenie komfortowo sprężyste. Skrzynia biegów - bazując na dotychczasowych nieudanych i małoprecyzyjnych osiągnięciach producenta - jest precyzyjna i przyjemna.
~wszczyg
Sedan Facelifting 2.0 HDi 163KM 120kW
To mój drugi diesel i jestem nim mile zaskoczony, dynamiczny i oszczędny, jazda nim sprawia prawdziwą frajdę. Oszczędna jazda przestała mnie interesować, wykorzystywanie dynamiki silnika to prawdziwa frajda a przy okazji zużycie paliwa 6,4-6,7l/100 (trasa)
~Michał
Sedan Facelifting 1.6 e-THP 165KM 121kW
Mieszane uczucia. Spalanie śmiesznie niskie, ale awaryjny. Ja swój silnik troszkę zajechałem i teraz jestem dla niego delikatniejszy. Dobry do przepisowej jazdy do 140 km/h. Na niemieckie autostrady się jednak nie nadaje.
~conrado1988
Sedan Facelifting 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Najważniejsze po przebiegu 200 tys bezawaryjny dynamika na akceptowalnym poziomie jeżeli ktoś nie ma ciężkiej nogi spalanie rewelacja trasa do Chorwacji 1200 km na jednym baku do ogarnięcia.
~Konrad
Sedan Facelifting 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Dobre spalanie w okolicach 5l dynamika przyzwoita szczególnie po chiptuningu i najważniejsze poki co bezawaryjny przejechałem nim już ponad 50 tys więc jest ok olej zmieniam i wszystkie filtry max co 12-15 tys
~Fasolista
Sedan Facelifting 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Silnik to sprawdzona jednostka HDI, niskie spalanie, przyzwoita elastycznosc, niestety drgania na postoju mimo nowego egzemplrza sa wyczuwalne i irytujace w kabinie.
~Szymon
Sedan Facelifting 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Jest mocny ( moment 370 to sporo) - nie sportowy ale dobrze się wyprzedza. Czasem łapię sie na tym, że jadę już 170 na zwykłej drodze. Powyżej 200 km/h nie jeżdżę :)

Usterki Peugeot 508 I

Peugeot 508 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Maciej
Sedan Facelifting 2.0 HDi 163KM 120kW
Silnie ładnie się zbiera, szczególnie w trybie SPORT. Bardzo przyjemny dźwięk, gdy wdepniemy ostro gaz, natomiast operując nim delikatnie, mamy ciszę i spokój wewnątrz kabiny.
Peugeot 508 I Sedan Facelifting