Lista ocen Peugeot 508 I Sedan Facelifting (17) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kuba
Sedan Facelifting 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Oczywiście tutaj też krążyły różne opinie, najczęściej bzdurne :) Skrzynia jest świetna. Biegi wchodzą z odpowiednim oporem, W żadnym wypadku nie haczy. Nie trzeba szukać biegów, świetnie są wyczuwalne pod lewarkiem. Skok lewarka mógłby być troszkę krótszy, ale ogólnie skrzynia jest bardzo poprawna :) Mógłbym jeszcze przyczepić się do słyszalnej pracy poszczególnych przełożeń, jednak u konkurencji nie jest lepiej :)
~Mateusz
Sedan Facelifting 2.0 BlueHDi 180KM 132kW
To jeden z najmocniejszych punktów: nie szarpie, precyzyjnie reaguje na pedał przyspieszenia; łopatek praktycznie nie używam, bo skrzynia naprawdę daje rade. Po włączeniu trybu Sport jest bardziej czuła, ale nie zmienia samochodu w rajdówkę - ale to uważam za plus, bo to auto nigdy rajdówką nie będzie. Naprawdę świetnie sobie radzi z tym silnikiem.
~Fasolista
Sedan Facelifting 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Skrzynia automatyczna nie do konca rozumie sie z silnikiem, jest dosyc wolna, ruszenie z miejsca by wlaczyc sie do ruchliwej drogi to majstersztyk. Przelozenia wydaje sie ogolnie poprawne. Operowanie lewarkiem jest malo precyzyjne i sprawia wrazenie plastiku ktory zaraz sie urwie.
~wszczyg
Sedan Facelifting 2.0 HDi 163KM 120kW
Skrzynia biegów (manualna) poprawna aczkolwiek nie jest demonem szybkości przy zmianach. Zauważalny minus pracy to na biegu 1 gdy bez dodawania gazu puścimy szybko sprzęgło (na płaskim) auto dostaje czkawki. Tego objawu nie było w poprzednim 508 SW 1.6 HDi.
~Maciej
Sedan Facelifting 2.0 HDi 163KM 120kW
Jeździłem różnymi automatami i ten jest jednym z lepszych, ale nie najlepszy. Najlepszy jakim było mi dane jeździć należał do Lexusa, natomiast ten w P508 pracuje znacznie lepiej niż ten, który miałem w Jaguarze X-Type.
~Cube
Sedan Facelifting 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
W porównianiu z manualnymi skrzyniami znanymi z modeli 307 lub poprzedniego 308, w 508 to perfekcja choć chyba jeszcze się układa. Generalnie bardzo pozytywnie. Dodatkowy plus za 6 przełożeń.
~Robert
Sedan Facelifting 2.0 HDi 163KM 120kW
Biegi wybiera dokładnie, nie haczy, można doskonale zgrać zmianę biegów. Przy szybkiej zmianie biegów lewarek (nie skrzynia) potrafi dawać odgłosy stukania, jak w sportowym aucie. To mi się bardzo podoba :)
~Tomek
Sedan Facelifting 2.0 BlueHDi 180KM 132kW
Skrzynia działa bez zarzutu auto wkręca się rewelacyjnie na obroty czasami mam tylko wrażenie że nie jest to aż takie płynne jak w moim poprzednim Chryslerze ale to może kwestia disla.
~conrado1988
Sedan Facelifting 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Tutaj mam pewne zastrzeżenia mało precyzyjna aczkolwiek nie różni się dużo od innych we francuskich samochodach więc nie jest tak najgorzej
~Konrad
Sedan Facelifting 1.6 BlueHDi 120KM 88kW
Troszkę toporna dlugie przełożenia precyzja nie najlepsza ale po prawie 200tys jest ok
Peugeot 508 I Sedan Facelifting