Lista ocen Peugeot 508 I Sedan (78) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tadeusz
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Zaskakująco twarde zawieszenie, zwłaszcza na felgach 17 cali, co na naszych \"pięknych i gładkich drogach\" niestety spodziewanego \"francuskiego\" komfortu nie zapewnia. układ kierowniczy bez zastrzeżeń - auto prowadzi się b. pewnie, także na krętych drogach. Niestety, zimą zawieszenie \"zamarzło\", trzeszczenie, pukanie, dobijanie jak w 20-letnim Polonezie. Teraz, po odpowiednim przesmarowaniu w serwisie wszystko wróciło do normy.
~nosurprises
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Nie jest stabilny w szybko pokonywanych zakrętach, ale problem wynika właśnie z tego że prędkości się nie czuje. Nie wiem jak inni ale ja wyczuwam na kierownicy dosyć dobrze kiedy koła tracą przyczepność , więc jest to plus. Komfort pokonywania nierówności bardzo dobry. Ogólnie niewiele gorszy układ niż tez z Passata B8, którym miałem przyjemność się poruszać.
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Na 17'' i oponach w indeksie W trochę za twardy, nie lubi poprzecznych nierówności (uskoki, tory), Na zimówkach 16" komfort zdecydowanie lepszy. Poza tym zawieszenie sprawia wrażenie ociężałego podczas szybkich manewrów. Jechałem dla porównania Mazdą 6, ktora prowadzi sie bardziej poręcznie. Poza tym gwarantuje b. dobrą przyczepność w zakrętach
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Nie ma juz komfortu resorowania charkterystycznego dla typowego francuza. na kołach 16" i oponach o profilu 60 jest dobry ale na 17" jest za twardy. jest to odczuwalne szczególnie na poprzecznych nierownosciach, ktore sa przenoszone do kabiny. w zamian dostajemy bardzo dobre prowadzenie w zakretach oraz bardzo dobry układ kierownicz. Na dobrych drogach bez zastrzeżeń
~Tomek
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Poprzednio miałem Peugeota 607 2.2 HDI i żadnych awarii przy przebiegu ponad 300 tyś km. 508 w żaden sposób nie można porównywać z 607 pod względem komfortu jazdy, usterkowości, serwisowania. Przy 607mce, 508 to plastikowa zabaweczka. Mój ojciec miał wiele, wiele lat temu peugeota 605... również pod względem komfortu 508 się chowa...
~handlowiec
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Jak dla mnie kto przesiadł się z Octavii II duże łał !!!. Generalnie prowadzenie bardzo dobre, zawieszenie bardzo komfortowe ale nie kanapowe, z twardszą charakterystyką-dla mnie super kompromis, trochę zbyt czułe wspomaganie reagujące na gwałtowniejsze ruchy kierownicą ale się przyzwyczaiłem
~Voytec
Sedan 2.2 HDi FAP 204KM 150kW
Prowadzi się świetnie ale trochę twardy, nawet twardszy od Audi. Stanowczo za mały promień skrętu i w wielu miejscach gdzie audicą zawracałem bez problemu tu trzeba na dwa razy. Do tego dochodzi długość pojazdu (479 cm) aż 28 cm więcej od poprzedniego auta. Ale jak się chciało mieć limuzynę...
~borys
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
Zawieszenie to mieszanka citroena C5 (jeżdziłem) z passatem w stosunku 60:40. Precyzyjne prowadzenie auta w zakrętach przy dużych prędkościach. Jak dla mnie parametry zbliżone do ideału. Może zawieszenie nieco głosniejsze na pojedyńczych poprzecznych głębokich wybojach i dziurach (subiektywne odczucie)
Sedan 1.6 THP 156KM 115kW
na początku użytkowania miałem wrażenie ze jest za twardy na 17" felgach. teraz po roku zawieszenie sie dotarło i nawet na 17 jest bardzo komfortowo. w lekkie drgania zawieszenie wpada tylko na większych poprzecznych nierównościach. w zakretach trzyma się jak ****** koca.

Usterki Peugeot 508 I

Peugeot 508 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Wwd
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Jak na francuza super ale subiektywnie mniej pewnie sie prowadzi niz insignia. Komfortowe i ciche resorowanie (ciszej niz w insigni i astrze 4) ale mogloby byc troche twardziej (jak na francuza i tak jest twardy ale ople prowadza sie jakby pewniej w zakretach,nie bujaja sie)
Peugeot 508 I Sedan