Lista ocen Peugeot 508 I Sedan (74) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mat
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Jest dobrze bo nie słychać że to diesel. Do tej pory wzorem była dla mnie Meganka ale przy Peugeocie brzmi jak stary diesel. Jedziesz i nie jesteś w stanie stwierdzić czy to diesel czy benzyna. Dźwięk podczas przyspieszania absolutnie rewelacyjny (tu udaje boxera ale już to pisałem). Minus za za podatność na szum wiatru na np. na autostradzie.
~jarek66
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
W porównaniu do wersji Active, którą testowałem na jeździe próbnej, Allure jest bardziej wytłumiona, ale to może z powodu zamontowania centralnego głośnika na desce rozdzielczej, który jest odpowiednio wygłuszony, a nie jest mały. Deska rozdzielcza jest z miękkiego tworzywa, a w dobie oszczędzania u konkurentów to duży plus.
~nosurprises
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Przy 160 km/h słychać już opływ powietrza. Żona mówi, że jest głośny ale wcześniej nie osiągała takich prędkości a teraz przychodzi jej to łatwo więc nagle się jej robi głośno :) Silnik jest cichy jak się go traktuje delikatnie. Gdy skorzystamy z pełnej mocy miło buczy podczas przyspieszania.
~Sławek
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Jest dobrze. Przy dużych prędkościach powiedzmy tak od 155 słychać szum powietrza- trochę na początku razi... ale nie narasta przy 185 jest podobnie. W Passacie jest podobnie może ciutkę ciszej ale silnik głośniejszy i głośniej na mniejszych prędkościach.
~Grzegorz
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Myślałem, że będzie doskonale. Jak się jedzie do 100/h - doskonale, powyżej radio trzeba mocniej pogłośnić, powyżej 130/h słychać "prędkość". W volvo było cicho do 200/h. Trochę się czuję zawiedziony, 15 lat temu w 406 wydaje mi się, że było ciszej.
~Voytec
Sedan 2.2 HDi FAP 204KM 150kW
Podwójne szyby spełniają swoje zadanie. Silnika prawie nie słychać, można rozmawiać szeptem. Przy wyższych prędkościach tylko szum powietrza opływającego auto i szum opon. Przy przyspieszaniu słychać rasowy "wygar".
~jaro
Sedan 2.2 HDi FAP 204KM 150kW
samochód jest absolutnie powyżej przeciętnej. w porównania do aut które miałem lub podróżowałem jako pasażer to jest to najwyższa klasa. passaty, avensis czy insygnia (laguny nie uważam za porównywalny model)są gorsze.
~malik0
Sedan 1.6 e-HDi FAP 112KM 82kW
Jak na diesla super w wersji sedan nie słychać nic poza szumem opon i powietrza. Silnik odzywa się tylko przy ostrym przyspieszaniu jednak ma całkiem przyjemny dźwięk. Na trasach nie męczy.
~Karol
Sedan 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Bardzo dobrze. Co ciekawe znajomy ma kombi i jest zdecydowanie gorzej z tyłu. W sedanie zdecydowanie mniej hałasów dociera z tylnej osi.

Usterki Peugeot 508 I

Peugeot 508 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~handlowiec
Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Dla mnie ok. ale przesiadłem się z Octavii więc jest tylko lepiej. Przy prędkościach 140-150 słychać na pewno większy szum ale nie jest on uciążliwy
Peugeot 508 I Sedan