Lista ocen Peugeot 508 II (23) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~machu_84
Sedan 2.0 BlueHDI 180KM 132kW
W trybie Sportowym lub Manualnym skrzynia biegów działa dobrze. Byłoby bardzo dobrze jakby było inne mapowanie. Czasem samochód na siłę przeciąga obroty powyżej 4200 rpm. Na szczęście jak są manetki to można wrzucić bieg wyższy auto na nowo się rozpędza. DSG jest szybszą skrzynią biegów, natomiast do komfortowej skrzynia jest wystarczająca.
~Brunon
SW 2.0 BlueHDi 160KM 118kW
8 biegowy automat jest dobrze zgrany z motorem. Skrzynia zmienia biegi szybko, bez szarpania, a obecność 8 biegu sprawia, że przy prędkościach 150km/h mamy raptem ok. 2 tys ob/min co wpływa na plus przy spalaniu. Jedną gwiazdkę odejmuję za czasem zbyt długie przeciąganie na wysokich obrotach przy włączonym aktywnym tempomacie.
~Janek
SW 1.6 PureTech 225KM 165kW
Aisin, nie powinien się psuć i tyle jeśli chodzi o zalety. Ma niestety małego laga, nie jest on wielki jak to niektórzy piszą, ale jest. Mi to nie przeszkadza i na pewno nie stwarza niebezpieczeństwa, bo to nie jest ogromny lag, na poziomie skrzyń automatycznych sprzed 10 lat, więc akceptowalny.
~FunFra
SW 1.6 PureTech 180KM 132kW
Dla mnie OK. Skrzynia nie szarpie, bardzo płynnie zmienia biegi. Ludzie narzekają na laga skrzyni przy ruszaniu w trybie innym niż sportowy, ale ja tego nie dostrzegam. Jeździłem nawet dla porównanie BMW z tą samą skrzynią (innym programem) i nie widziałem żadnej róznicy.
~M.
Sedan 1.6 Puretech 180KM 132kW
Skrzynia dobrze zmienia biegi przy płynnej jeździe. Problemem jest wrzucenie wyższych biegów po wcześniejszej redukcji (np. po wyprzedzaniu). Długo zostaje na wysokich obortach pomimo odpuszczenia gazu i sprawia, że silnik "wyje" bez powodu.
~Borys
Sedan 2.0 BlueHDI 180KM 132kW
Co do skrzyni to też bardzo dobra. Prosty hydrokinetyk 8smio stopniowy. Bardzo ładnie zbiera się z dołu i tak samo przy wyższych prędkościach. Minusem jest przeciąganie biegów w trybie sport.
~Rafał
SW 1.6 PureTech 180KM 132kW
Od kilku lat jeżdżę tylko automatami głównie hydrauliki ostatnie auto z DSG. EAT8 jest świetna. Pracuje bardzo dobrze, szybko i łatwo można się jej nauczyć żeby wrzucała bieg taki jaki chce.
~40latek
Sedan Facelifting 1.5 BlueHDI 130KM 96kW
Żeby nie skrzynia biegów to ten silnik nie dałby rady 508mce. Robi co może aby podtrzymać obroty w zakresie najwyższego momentu obrotowego. Na serio jestem bardzo miłe zaskoczony.
~Radosław
SW 1.6 PureTech 180KM 132kW
Dziwne przełożenia przy jeździe miejskiej, w umiarkowanym korku. Potrafi szarpnąć przy nagłej zmianie biegu, ze względu na 8 krótkich przełożeń co chwilę zmienia z 2 na 3, 3/4 itd.
~Daro999
SW PHEV Hybrid 225 PHEV 225KM 165kW
Skrzynia nie jest super płynna, zwłaszcza podczas trzymania gazu w podłodze skrzynia drży, szarpie, przedłuża jakby zmieniała biegi na dwa albo trzy razy.